Gloviczki Zoltán, Zsinka László

Nevelés és iskola az antik és középkori Európában


A klasszikus ókori világ

A Római Császárság első századai a klasszikus antik civilizáció kiteljesedésének tekinthetők. Az 1–2. században a görög poliszok világából megörökölt városi önkormányzatok a római birodalmi keretek között éltek tovább. A romanizáció kiteljesedése lehetővé tette, hogy az antik városok mintája elterjedjen az európai szárazföldi provinciákban. A klasszikus ókor tengerparti városi civilizációnak tekinthető, amelynek művelődési eszményei a klasszikus és a hellenisztikus kori Görögországban és a köztársaságkori Rómában formálódtak meg. A Római Birodalom révén a meghódított európai tartományokban is elterjedt az önmagát kormányzó autonóm városi közösség eszméje, és a meghódított európai területeken gyökeret vert az írásbeliség.

Nevelés és iskola az antik és középkori Európában

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 250 6

A jelen egyetemi jegyzet arra tesz kísérletet, hogy a pedagógusképzésben részt vevő hallgatók számára teljes áttekintést nyújtó, részleteiben tudományos újszerűségre nem törekvő, de az érintett tudományágak legfrissebb szempontjait és eredményeit közvetítő és összefoglaló, ugyanakkor a hallgatók feltételezhető előképzettségéhez és vélhető céljaihoz is igazodó tankönyvként szolgáljon.

Felhívja ugyanakkor a figyelmet arra is, hogy sajátos témaválasztása, az antikvitás és az európai középkor neveléstörténetének feldolgozása korunkban is drámai jelentőségű európai identitásunk kizárólagos gyökereit tárja fel és mutatja be.

Hivatkozás: https://mersz.hu/gloviczki-zsinka-neveles-es-iskola-az-antik-es-kozepkori-europaban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave