Berán Eszter, Berta Judit, Csabai Krisztina, Márkus Lilla, Medgyesi Patricia

Fejlődéslélektan gyakorlatok


Az erkölcsi gondolkodás fejlődése

Az erkölcsi szabályok ismerete önmagában nem jelenti azok betartását is, az egyéni életvezetés morális szabályozói nem mindig tükröződnek a viselkedésben. A kognitív fejlődéselméletek szerint az erkölcsi gondolkodás és az erkölcsi ítéletek az életkor, a kognitív fejlődés, a társadalmi nevelési-gondozási szokások függvénye. Egyik legjelentősebb elméletalkotója Piaget (1932/1970), aki szerint az erkölcsi fejlődés a kognitív fejlődés függvényében alakul (Cole & Cole, 2006). Három területen vizsgálta az erkölcsi fejlődést: játékszabályok, az erkölcsi realizmus és az igazságosság területein.

Fejlődéslélektan gyakorlatok

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 471 5

A jegyzet elsősorban a pszichológia BA képzésben részt vevő hallgatóknak készült, a Fejlődéslélektan 1. és 2. Gyakorlat tárgyak segédanyagaként, a gyakorlat során érintett témák könnyebb feldolgozásához, rendszerezéséhez. Mindemellett haszonnal forgathatják mindazon más szakos hallgatók is, akiknek tanulmányai a fejlődéslélektan gyakorlati területéhez is kapcsolódnak.

A gyakorlatok tematikájának összeállításakor több célt is figyelembe vettünk. A gyakorlati órák során a hallgatók óvodás és kisiskolás korú gyermekekkel végeznek játékos feladatokat, mely során empirikus tapasztalatot szereznek az elméletben megtanult jelenségekről, a megfigyelés különböző helyzeteiről szereznek élményt, és a gyerekekkel való kapcsolatfelvételt is gyakorolják. Ez a hármas cél segíti részben az elméleti anyag jobb megértését és elmélyítését, részben pedig alapjául szolgálhat a gyerekekkel való későbbi munkához.

Hivatkozás: https://mersz.hu/fejlodeslelektan-gyakorlatok//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave