Csernák Gábor, Stépán Gábor

Rezgéstan


Passzív rezgésszigetelés

Passzív rezgésszigetelés során a környezet rezgéseitől védeni kívánt műszer kitérésének a csökkentése szokott lenni az elsődleges szempont. A megfelelő alapmodell a 2.65. ábrán látható, ami pontosan megfelel a negyed járműmodell példájában vizsgált esetnek. Az ott kapott (2.221) egyenlet szerint a kitérés amplitúdójának csökkentéséhez most is a 2.64. ábrán ábrázolt N''=N1+2ζλ2 kifejezést kell csökkenteni. Tehát az aktív és a passzív rezgésszigetelés általában ugyanolyan feltételek mellett biztosítható: kis csillapítású, lágy gépalapozással.

Rezgéstan

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 473 9

Ez a kiadvány elsősorban gépészmérnök hallgatóknak kíván segítséget nyújtani a rezgéstan alapvető összefüggéseinek és módszereinek ismertetésével. Az itt közölt tananyagot a BME Gépészmérnöki Karán alapképzésben oktatott Rezgéstan illetve az öt éves egyetemi képzésben oktatott Lengéstan tantárgyak tematikája, és a 2012-ben megjelent ''A műszaki rezgéstan alapjai'' című jegyzetünk alapján állítottuk össze. Jelentős mértékben kiegészítettük és átírtuk a korábban megfogalmazott szövegrészeket, mert abban - terjedelmi korlátok miatt - nem volt lehetőségünk minden részletkérdés tisztázására. Fontos különbség az is, hogy ebben a kötetben az angolszász szakirodalomban leginkább elfogadott jelöléseket alkalmazzuk.

A jegyzet írása során a gépészmérnöki gyakorlat számára legfontosabb témakörökre helyeztük a hangsúlyt. Bízunk abban, hogy mind a hallgatók, mind az esetleg érdeklődő szakemberek haszonnal forgatják a könyvet.

Hivatkozás: https://mersz.hu/rezgestan//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave