Nádas György, Prugberger Tamás

Európai és magyar összehasonlító munka- és közszolgálati jog


Az e típushoz tartozó rendszerek főbb jellemzői

Az ide tartozó üt.-rendszerek a szervezetüket is érintve duális jellegűek, mivel az két önálló bizottságból, a szakszervezetek jelöltjei közül a munkavállalók által megválasztott üzemi bizottságból és a tulajdonos (üzembirtokos) által kijelölt vezető alkalmazottakból álló vezetőségi bizottságból tevődik össze. Azokban a kérdésekben, amelyekben közös álláspontot vagy határozatot kell kialakítaniuk, a két bizottság együttes ülést tart, és közös határozatot vagy megállapodást hoznak. Ez a rendszer Luxemburgban, Dániában és Norvégiában jelenik meg tisztán, míg Olaszországban a közeledés jelei mutatkoznak meg a monolit üt. szervezeti rendszer irányába. A két bizottság megfelelő albizottságai a közös álláspont kialakítását igénylő kérdésekben paritásos képviselettel és összetétellel rendelkező bizottságokként működnek.

Európai és magyar összehasonlító munka- és közszolgálati jog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 620 6

A hetedik kiadásban megjelenő mű a magyar munkajogi szabályozást középpontba állítva összehasonlító elemzést ad az európai országok hasonló szabályairól, az eltérések vagy a hasonlóságok indokairól. A könyv átdolgozását az új Munka Törvénykönyve, a közszolgálati törvény megalkotása és a közalkalmazotti törvény jelentős módosulása indokolta. A mű két alappillére az individuális munkajog (a munkaviszony szereplői és a munkaviszony tartalma), illetve a kollektív munkajog (kollektív szerződés, szakszervezet, üzemi tanács).

A könyv a jogi felsőoktatás tankönyve, de a feldolgozás teljessége és mélysége miatt e körön túlmutatva haszonnal forgathatják a munkajog gyakorlati szakemberei és a jogalkalmazók is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/prugberger-nadas-europai-es-magyar-osszehasonlito-munka-es-kozszolgalati-jog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave