Koltay András, Nyakas Levente (szerk.)

Magyar és európai médiajog


A) Tényállítások (a jó hírnévhez való jog megsértése)

A tényállítások, valamint a ténybeli alappal bíró vélemények és az ilyen alappal nem bíró vélemények elhatárolása egyes esetekben nem magától értetődő (pl. a BDT2004. 1038. eseti döntés szerint a „végre van egy tiszta kezű polgármesterünk” nem az előző polgármesterre – az ügy felperesére – vonatkozó burkolt tényállítás, hanem csak „egy erőteljes kritika, rosszalló értékítélet”, így ténybeli alapját sem kellett bizonyítani; holott a burkoltan állított „tisztességtelenség” tipikusan olyan vélemény, amelynek létezhet ténybeli alapja és így az bizonyítás tárgya is lehet).

Magyar és európai médiajog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 295 630 5

A könyv, mely átmenet a hagyományos tankönyvek és a kézikönyvek között, a média világának jogi szabályozását mutatja be. Áttekinti a média jogi hátterét, ugyanakkor útmutatóként szolgál a mindennapos jogi problémák kezeléséhez.

A média és így a médiajog világa a rendszerváltás óta eltelt időszak Magyarországán jelentősen átpolitizált területté vált, ahol a szellemi frontvonalak megmerevedni látszanak. A kötet szerzői hisznek abban, hogy a társadalomtudományokat, a jogtudományt és természetesen a médiajogot is lehet, sőt muszáj az objektivitás igényével, a napi pragmatikus érdekeknél perspektivikusabb látásmóddal szemlélni, és az egymás felé nyitott felfogások igenis összhangba hozhatók.

Hivatkozás: https://mersz.hu/koltay-nyakas-magyar-es-europai-mediajog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave