Koltay András, Nyakas Levente (szerk.)

Magyar és európai médiajog


A személyes adatok védelme

Sokaknak az adatvédelem szó hallatán számítógépek, hackerek és informatikusok jutnak az eszébe, nem véletlenül. Az adat (data) informatikai alapfogalom, amely számítástechnikai eszközzel rögzíthető, feldolgozható és megjeleníthető jelek összességét jelenti, ebből pedig logikusan az következne, hogy az adatvédelem csakis valamilyen jogosulatlan számítógépes hozzáférést megakadályozó tevékenység lehet. A köztudat az adatvédelmet tehát gyakran összekeveri az adat fizikai védelmét jelentő adatbiztonsággal. A tévhit az idegen kifejezés (data protection) tükörfordításán alapul. Az adatvédelem tisztán jogi fogalom, és nem fizikai, hanem jogi védelemre utal. A félreértés nemcsak a védelem jellegére, hanem tárgyára is vonatkozik. Az adatvédelem ugyanis nem az adatot, hanem annak ʻtulajdonosát’, az adat alanyát hivatott védeni.

Magyar és európai médiajog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 295 630 5

A könyv, mely átmenet a hagyományos tankönyvek és a kézikönyvek között, a média világának jogi szabályozását mutatja be. Áttekinti a média jogi hátterét, ugyanakkor útmutatóként szolgál a mindennapos jogi problémák kezeléséhez.

A média és így a médiajog világa a rendszerváltás óta eltelt időszak Magyarországán jelentősen átpolitizált területté vált, ahol a szellemi frontvonalak megmerevedni látszanak. A kötet szerzői hisznek abban, hogy a társadalomtudományokat, a jogtudományt és természetesen a médiajogot is lehet, sőt muszáj az objektivitás igényével, a napi pragmatikus érdekeknél perspektivikusabb látásmóddal szemlélni, és az egymás felé nyitott felfogások igenis összhangba hozhatók.

Hivatkozás: https://mersz.hu/koltay-nyakas-magyar-es-europai-mediajog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave