Koltay András, Nyakas Levente (szerk.)

Magyar és európai médiajog


D) Egyesült Államok

Az Egyesült Államok közjogi, politikai berendezkedése – bár az alapító atyák az Európában kimunkált államfilozófiák és alkotmányelméletek megtermékenyítésével álmodták meg már létrejöttekor – hol tudatosan a gyarmattartóval szembeni ellenérzések okán, hol pedig a kivételes szociokulturális helyzet következtében, jelentékeny kontrasztot mutatott az európai államok működésének elveihez és az évszázados hagyományokon nyugvó jogrendszerek természetrajzához képest. Igaz, a locke-i vagy éppen montesquieu-i elvek Európában fogalmazódtak meg, ott a már több évszázados történelemmel rendelkező államok keretei között létező társadalmi viszonyok mellett nem voltak megvalósíthatóak, nem úgy az Egyesült Államokban, ahol új államot és jogrendszert kellett létrehozni. Az Újvilág polgárainak sajtóhoz való viszonyát is meghatározták ezek a különleges szempontok.

Magyar és európai médiajog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 295 630 5

A könyv, mely átmenet a hagyományos tankönyvek és a kézikönyvek között, a média világának jogi szabályozását mutatja be. Áttekinti a média jogi hátterét, ugyanakkor útmutatóként szolgál a mindennapos jogi problémák kezeléséhez.

A média és így a médiajog világa a rendszerváltás óta eltelt időszak Magyarországán jelentősen átpolitizált területté vált, ahol a szellemi frontvonalak megmerevedni látszanak. A kötet szerzői hisznek abban, hogy a társadalomtudományokat, a jogtudományt és természetesen a médiajogot is lehet, sőt muszáj az objektivitás igényével, a napi pragmatikus érdekeknél perspektivikusabb látásmóddal szemlélni, és az egymás felé nyitott felfogások igenis összhangba hozhatók.

Hivatkozás: https://mersz.hu/koltay-nyakas-magyar-es-europai-mediajog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave