Koltay András, Nyakas Levente (szerk.)

Magyar és európai médiajog


Az elektronikus média szabályozásának kezdetei

A technikai fejlődés – Guglielmo Marconi találmánya, a rádióhullámok vezeték nélküli sugárzásának lehetősége – utat nyitott a „beszélő újság” megjelenésének, elterjedésének. A varázslatos új médium megjelenése valamennyi államban jogalkotási szükséghelyzetet eredményezett, amelyre a törvényhozók hol gyorsan, hol pedig csak hosszú idő múltán reagáltak. A formálódó joganyag egy új szabályozási terület, a műsorszolgáltatási jog kialakulásához vezetett. A világszerte kidolgozott szabályozások két jól karakterizálható modellt, szabályozási koncepciót valósítottak meg: az európai államok szabályozására jellemző állami (közszolgálati) alapon szervezett, döntő mértékben költségvetési forrásokból fenntartott európai műsorszolgáltatási paradigmát (Egyesült Királyság), valamint a kommerciális, piacelvű, minimális állami szerepvállalást megvalósító amerikai médiarendszert.

Magyar és európai médiajog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 295 630 5

A könyv, mely átmenet a hagyományos tankönyvek és a kézikönyvek között, a média világának jogi szabályozását mutatja be. Áttekinti a média jogi hátterét, ugyanakkor útmutatóként szolgál a mindennapos jogi problémák kezeléséhez.

A média és így a médiajog világa a rendszerváltás óta eltelt időszak Magyarországán jelentősen átpolitizált területté vált, ahol a szellemi frontvonalak megmerevedni látszanak. A kötet szerzői hisznek abban, hogy a társadalomtudományokat, a jogtudományt és természetesen a médiajogot is lehet, sőt muszáj az objektivitás igényével, a napi pragmatikus érdekeknél perspektivikusabb látásmóddal szemlélni, és az egymás felé nyitott felfogások igenis összhangba hozhatók.

Hivatkozás: https://mersz.hu/koltay-nyakas-magyar-es-europai-mediajog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave