Koltay András, Nyakas Levente (szerk.)

Magyar és európai médiajog


A) Egyesült Királyság

Angliában 1922-ben hat magántársaság határozta el, hogy élve az új technikai vívmány nyújtotta lehetőséggel, műsorszolgáltatási tevékenységbe kezd. Ennek érdekében létrehozták a British Broadcasting Companyt, amely már a következő évben sugárzási engedélyt kapott a Postaminisztériumtól. Az első években magánvállalkozásként működő rádiós műsorszolgáltatási tevékenységet az állam – a pártok egymással szembeni bizalmatlanságából fakadó politikai óvatosság miatt és a konkurenciától tartó nyomtatott sajtó nyomására – csakhamar saját érdekkörébe vonta, amikor 1926-ban államosította a Companyt és Corporationként szervezte újjá. Az immáron nemzeti (köz)intézményként működő rádióval szemben az állam által megfogalmazott elvárások között első helyen szerepelt a pártatlan, megbízható, tárgyilagos, hiteles tájékoztatás és hírszolgálat biztosítása, továbbá a kormányzattól való távolságtartás.

Magyar és európai médiajog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 295 630 5

A könyv, mely átmenet a hagyományos tankönyvek és a kézikönyvek között, a média világának jogi szabályozását mutatja be. Áttekinti a média jogi hátterét, ugyanakkor útmutatóként szolgál a mindennapos jogi problémák kezeléséhez.

A média és így a médiajog világa a rendszerváltás óta eltelt időszak Magyarországán jelentősen átpolitizált területté vált, ahol a szellemi frontvonalak megmerevedni látszanak. A kötet szerzői hisznek abban, hogy a társadalomtudományokat, a jogtudományt és természetesen a médiajogot is lehet, sőt muszáj az objektivitás igényével, a napi pragmatikus érdekeknél perspektivikusabb látásmóddal szemlélni, és az egymás felé nyitott felfogások igenis összhangba hozhatók.

Hivatkozás: https://mersz.hu/koltay-nyakas-magyar-es-europai-mediajog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave