Koltay András, Nyakas Levente (szerk.)

Magyar és európai médiajog


Az üzleti célú kommunikáció védelme az Alkotmánybíróság gyakorlatában

Az AB gyakorlata teoretikusan felépítette a véleményszabadság alkotmányos alapjogának kereskedelmi kommunikációra történő alkalmazási kereteit és jogi elveit. A 30/1992. (V. 26.) AB hat. szerint az Alkotmány magának a kommunikációnak a szabadságát biztosítja, és a véleménynyilvánítás szabadsága az egyéni gondolatközlés lehetőségét és tényét alapozza meg. Az 1270/B/1997. AB hat. arra a kérdésre kereste a választ, hogy a gazdasági reklámtevékenység élvezi-e az Alkotmány védelmét, és ha igen, akkor az miként korlátozható. Az AB határozata értelmében „nem csupán eszmék, tények, vélemények tekintetében biztosított a szabad véleménynyilvánítás, hanem a szabad kommunikáció, s ezáltal a tág értelemben vett véleménynyilvánítás egészére” vonatkozik az alkotmányos védelem garanciája. E tág körbe a gazdasági reklámtevékenységként nyújtott információ, tájékoztatás is beletartozik.

Magyar és európai médiajog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 295 630 5

A könyv, mely átmenet a hagyományos tankönyvek és a kézikönyvek között, a média világának jogi szabályozását mutatja be. Áttekinti a média jogi hátterét, ugyanakkor útmutatóként szolgál a mindennapos jogi problémák kezeléséhez.

A média és így a médiajog világa a rendszerváltás óta eltelt időszak Magyarországán jelentősen átpolitizált területté vált, ahol a szellemi frontvonalak megmerevedni látszanak. A kötet szerzői hisznek abban, hogy a társadalomtudományokat, a jogtudományt és természetesen a médiajogot is lehet, sőt muszáj az objektivitás igényével, a napi pragmatikus érdekeknél perspektivikusabb látásmóddal szemlélni, és az egymás felé nyitott felfogások igenis összhangba hozhatók.

Hivatkozás: https://mersz.hu/koltay-nyakas-magyar-es-europai-mediajog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave