Koltay András, Nyakas Levente (szerk.)

Magyar és európai médiajog


C) Gyorsító (cache) szolgáltatók

Az internet adatforgalma ma már nem egyenletesen oszlik meg az összes felhasználó között, hanem meghatározó része az online szolgáltatók kis csoportja által generált (pl. YouTube). Azért, hogy az összes letöltés iránti kérelem ne egy szerverre érkezzen, megbénítva ezzel az adott szervert a világhálóra kapcsoló hozzáférés-szolgáltatót, a nagyobb adatforgalmat generáló szolgáltatók CDN szolgáltatást vesznek igénybe. A CDN egy számítógépes hálózat, amelynek szerverei a világ legnagyobb városaiban vannak elhelyezve, és amelyek másolatot tartalmaznak a továbbítani kívánt adatokról. Így a végfelhasználó számára az adatok nem az eredeti szerverről érkeznek, hanem a hozzá földrajzilag legközelebb eső csomópontról. Így maximalizálódik a felhasználók számára a hálózati sávszélesség, és elkerülhetőek a szerverközeli torlódások is.

Magyar és európai médiajog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 295 630 5

A könyv, mely átmenet a hagyományos tankönyvek és a kézikönyvek között, a média világának jogi szabályozását mutatja be. Áttekinti a média jogi hátterét, ugyanakkor útmutatóként szolgál a mindennapos jogi problémák kezeléséhez.

A média és így a médiajog világa a rendszerváltás óta eltelt időszak Magyarországán jelentősen átpolitizált területté vált, ahol a szellemi frontvonalak megmerevedni látszanak. A kötet szerzői hisznek abban, hogy a társadalomtudományokat, a jogtudományt és természetesen a médiajogot is lehet, sőt muszáj az objektivitás igényével, a napi pragmatikus érdekeknél perspektivikusabb látásmóddal szemlélni, és az egymás felé nyitott felfogások igenis összhangba hozhatók.

Hivatkozás: https://mersz.hu/koltay-nyakas-magyar-es-europai-mediajog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave