Koltay András, Nyakas Levente (szerk.)

Magyar és európai médiajog


A pluralizmus követelményének megjelenése a szabályozásban

A fő kérdés, hogy a médiapluralizmus milyen módszerekkel valósítható meg. Az állam különböző és igen sokrétű szabályozói eszközökkel próbálja meg elérni, hogy a médiában a társadalmi, politikai és kulturális értékek, vélemények, információk és érdekek széles választéka jelenjen meg. Az egyes szabályozói eszközök között különbség tehető aszerint, hogy a pluralizmus mely fajtájának megvalósulását segítik inkább elő. Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy a belső és külső pluralizmus megvalósítását szolgáló szabályozási eszközök sohasem „tisztán” jelennek meg egy médiarendszerben.186 A következőkben megpróbáljuk az egyes szabályozási eszközöket két csoportra bontani, attól függően, hogy a pluralizmus mely értelmezésének megvalósulásához járulnak inkább hozzá.

Magyar és európai médiajog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 295 630 5

A könyv, mely átmenet a hagyományos tankönyvek és a kézikönyvek között, a média világának jogi szabályozását mutatja be. Áttekinti a média jogi hátterét, ugyanakkor útmutatóként szolgál a mindennapos jogi problémák kezeléséhez.

A média és így a médiajog világa a rendszerváltás óta eltelt időszak Magyarországán jelentősen átpolitizált területté vált, ahol a szellemi frontvonalak megmerevedni látszanak. A kötet szerzői hisznek abban, hogy a társadalomtudományokat, a jogtudományt és természetesen a médiajogot is lehet, sőt muszáj az objektivitás igényével, a napi pragmatikus érdekeknél perspektivikusabb látásmóddal szemlélni, és az egymás felé nyitott felfogások igenis összhangba hozhatók.

Hivatkozás: https://mersz.hu/koltay-nyakas-magyar-es-europai-mediajog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave