Koltay András, Nyakas Levente (szerk.)

Magyar és európai médiajog


Tan- és tudományszabadság

A tudományos kutatás szabadságának alapvető feltétele az információk szabad mozgása. Egy tudományosan értékelhető eredménynél igazolandó, hogy a korábbi eredményekre támaszkodik, azokat ismeri, de ugyanilyen fontosságú, hogy a tudományos élet szereplői az eredményeket szabadon megvitathassák és azok alaposságáról saját maguk állást foglalhassanak. Az Alaptörvény X. cikk (2) bekezdése is kiemeli, hogy az állam nem jogosult tudományos igazságok kérdésében dönteni. Mára a nyugati államok világnézeti semlegessége is kellő garanciát nyújt arra nézve, hogy az állam ne kényszerítsen rá tudósaira és polgáraira egy adott kérdésben elfoglalt álláspontot. A PK 12. III. pontja szerint tudományos és művészeti vita önmagában nem lehet sajtó-helyreigazítás alapja, annak eldöntése nem a sajtó-helyreigazítási eljárásra tartozik; a bírósági gyakorlat ezt a személyhez fűződő jogokkal kapcsolatos perekre is kiterjesztette (EBH2006. 1397.).

Magyar és európai médiajog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 295 630 5

A könyv, mely átmenet a hagyományos tankönyvek és a kézikönyvek között, a média világának jogi szabályozását mutatja be. Áttekinti a média jogi hátterét, ugyanakkor útmutatóként szolgál a mindennapos jogi problémák kezeléséhez.

A média és így a médiajog világa a rendszerváltás óta eltelt időszak Magyarországán jelentősen átpolitizált területté vált, ahol a szellemi frontvonalak megmerevedni látszanak. A kötet szerzői hisznek abban, hogy a társadalomtudományokat, a jogtudományt és természetesen a médiajogot is lehet, sőt muszáj az objektivitás igényével, a napi pragmatikus érdekeknél perspektivikusabb látásmóddal szemlélni, és az egymás felé nyitott felfogások igenis összhangba hozhatók.

Hivatkozás: https://mersz.hu/koltay-nyakas-magyar-es-europai-mediajog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave