Poór József

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben


Nemzetközi menedzsment közelítés

Ez a közelítés az általánosabb, a nemzetközi menedzsment (international management/business) szakirodalmához kapcsolódik. Mivel a témával foglalkozó szerzők a nemzetközi cégek összes tevékenységét felölelő, befolyásoló tényezőit vizsgálják, ebből fakadóan az általuk elemzett faktorok száma miatt ez a téma nagyon komplex és igen bonyolult. Számos szerző (Bartlett–Ghoshal, 2000; Simai–Gál, 2000; Hill 2002 és Wild et al., 2003) szerint a nemzetközi vállalati funkcióira ható tényezők között meg kell említeni mindazon fizikai, társadalmi, politikai és versenytényezőket, amelyek között ezek a cégek helyileg és nemzetközileg tevékenykednek. A 23. ábra a nemzetközi menedzsment hatótényezőit és megvalósítási eszközeit foglalja rendszerbe.

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 632 9

A nemzetköziesedés és globalizáció nagyon sokféle módon befolyásolja a cégek tevékenységét. A magyar gazdaságban több mint 30 000 külföldi tulajdonú leányvállalat van, amelyeknél közel 600 000 fő dolgozik.

Ma már számos magyar tulajdonú cég is indult el a nemzetköziesedés útján. Ezek a jelenségek egyaránt fontossá teszik e vállalatok HR gyakorlatának megismerését. A könyv olvasói megismerhetik azokat a leglényegesebb elgondolásokat és gyakorlatokat, amelyek napjaink válsággal sújtott körülményei között a nemzetközi cégeknél hazánkban és a kelet-európai régióban megfigyelhető.

Hivatkozás: https://mersz.hu/poor-nemzetkoziesedes-es-globalizacio-az-emberi-eroforras-menedzsmentben//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave