Poór József

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben


Globalizáció

Ahogy már korábban jeleztük, témánk kifejtése szempontjából a nemzetköziesedés sajátos lépcsőfokának tekintjük a globalizációt. A szakirodalomban sokféle véleményt (pl. régóta létező, hatékonyság keresést célzó, nemzetek feletti ún. transznacionális és sokszínűséget eredményező folyamatról) olvashatunk erről a témáról. A globalizáció értelmezésével kapcsolatban fontos hangsúlyozni a „diszciplináris értelmezésekből fakadó eltéréseket” (Kiss, 2003: 75). Amikor azt a leegyszerűsítést tettük, hogy a gazdasági globalizáció a nemzetköziesedés folytatása, nem az volt a célunk, hogy a globalizációt pusztán csak egy mennyiségi folyamatnak a magasabb fokozataként értékeljük, hiszen mind a szakirodalomban leírtak, mind gyakorlati tapasztalatok is azt mondatják velünk, hogy ez a jelenség teljesen új minőséget jelent a nemzetköziesedéshez képest (Cséfalvay, 2004).

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 632 9

A nemzetköziesedés és globalizáció nagyon sokféle módon befolyásolja a cégek tevékenységét. A magyar gazdaságban több mint 30 000 külföldi tulajdonú leányvállalat van, amelyeknél közel 600 000 fő dolgozik.

Ma már számos magyar tulajdonú cég is indult el a nemzetköziesedés útján. Ezek a jelenségek egyaránt fontossá teszik e vállalatok HR gyakorlatának megismerését. A könyv olvasói megismerhetik azokat a leglényegesebb elgondolásokat és gyakorlatokat, amelyek napjaink válsággal sújtott körülményei között a nemzetközi cégeknél hazánkban és a kelet-európai régióban megfigyelhető.

Hivatkozás: https://mersz.hu/poor-nemzetkoziesedes-es-globalizacio-az-emberi-eroforras-menedzsmentben//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave