A közösségi terek használata

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

Mint jeleztük, az átköltözés előtt volt alkalmunk érvényesíteni szempontjainkat a kollégiumi terek hasznosítását illetően. A legfontosabb alapelv az volt, hogy a közösségi helyiségeket döntően az első épületbe koncentráljuk, miközben a szakkollégisták háromnegyede a hátsó épületben lakik. Ez az elrendezés azt hivatott szolgálni, hogy minél intenzívebb legyen az áramlás a két épület között, az emberek miután hazajönnek a hátsó épületbe, a különböző ülések, kurzusok, előadások, pincebulik stb. kedvéért kénytelenek legyenek kimozdulni. Így átmennek az év nagy részében legfontosabb közösségi téren, az udvaron, amelynek egyik oldalán a már említett üvegfolyosó oldja meg azt, hogy esőben, hidegben is kényelmes legyen az átjárás. Ugyanakkor az első épületben lévő egyetlen lakóemelet létszámát galériaépítéssel jelentősen megnöveltük, hogy ez a zárványjellegű emelet ne legyen túlságosan kis létszámú, és önálló közösségként is működőképes maradjon. A hátsó épület számozása „kihagyja” a másodikat, így az emeletekre hivatkozás is mindig egyértelmű.

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

Az első épületben (tehát az utcai fronton) van a „kiállító”, amelyben a legtöbb összkollégiumi érdeklődésre számot tartó esemény zajlik: a kollégiumi gyűlések, a DB-ülések, a felvételik, a vendég előadások, a VOSZK-találkozók, a nagyobb belső viták. A kiállító elnevezése is nosztalgikus, a Rajk előző két épületében jogosan hívtuk így a fő közös helyiséget, mivel jó pár igen színvonalas képzőművészeti kiállítás helyszínei voltak. Az egyéb közösségi terek multifunkcionálisak, a legtöbb eseménynek van szokásos helyszíne, de ezekben rugalmasak vagyunk.
 

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

Udvarbáli dekoráció
 

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

Az udvarról külön meg kell emlékezni. Az egyik legjobb dolog az épületben, igyekszünk is kihasználni. A kollégium két saját épülete között helyezkedik el, csaknem szabályos téglalap, a két oldalsó határa tűzfal: tehát nem nyílik ránk szomszédos ablak, teljesen magunk vagyunk. Az udvar egyrészt a spontán találkozások első számú színhelye, ezen keresztül az integrált közösségi élet fontos előmozdítója. Kora tavasztól késő őszig rengeteget tartózkodnak itt a kollégisták, egyéni tanulástól, társasjátékon át, kurzuson keresztül, spontán beszélgetésekig, itt folyik az élet. Az itt rendezett események közül kiemelkedik az őszi és a tavaszi udvarbál, de itt zajlik a Rajk Tavasz (kicsi, de kedves művészeti fesztiválunk), a tanárainkkal rendezett Café Catedra nevű találkozó és a gyakori bográcsozások (gyakran más eseményekhez kapcsolva, vendégekkel, tanárokkal, poszkosokkal, egymás között).

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

A kollégiumi bulik igen sokfélék. Az elnevezések („nagykonyhás buli”, „pincés buli”) nemcsak a helyszínre utalnak, a kollégiumi szlengben műfajt is jelölnek. A fő színhely a „nagykonyha”, amelynek falait hangszigeteltettük, a szomszédokkal való konfliktusok csökkentése érdekében – ezek a feszültségek főleg akkor emelkednek magasra, ha a buli kicsurog az udvarra, ilyenkor többfrontos harc folyik a szervezők, a szomszédok, a rendőrök és a felhevült kollégisták részvételével. Szerencsére azért ez nem túl gyakori, évi 4-5 ilyen kimenetel van. A pince az intimebb eseményeké, itt általában zene melletti beszélgetések folynak, kártya, csocsó, tánc, de rendszeresen vannak ide lehozott szakmai és politikai viták is.
Tartalomjegyzék navigate_next
Keresés a kiadványban navigate_next

A kereséshez, kérjük, lépj be!
Könyvjelzőim navigate_next
A könyvjelzők használatához
be kell jelentkezned.
Jegyzeteim navigate_next
Jegyzetek létrehozásához
be kell jelentkezned.
    Kiemeléseim navigate_next
    Mutasd a szövegben:
    Szűrés:

    Kiemelések létrehozásához
    MeRSZ+ előfizetés szükséges.
      Útmutató elindítása
      delete
      Kivonat
      fullscreenclose
      printsave