Következtetés: zöld út az autók számára

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

Az autónak nagyon sok előnye van, a fenntartható mobilitás érdekében nem akarunk lemondani róla. A saját autóval járó költségek és az autóval való foglalkozásra fordított idő ugyan tételesen, pontosan kimutatható, de az autózás korántsem csak pénzbeli és időbeli ráfordításban értelmezendő számunkra. A közeljövőben ezért nem számolhatunk azzal, hogy az emberek autóvásárlás helyett az autómegosztást vagy a tömegközlekedést fogják előnyben részesíteni. A gyaloglás és a kerékpározás nem ugyanazt a mobilitási igényt elégíti ki, mint amire az autó szolgál, ezért ezek a közlekedési módok nem fogják jelentősen csökkenteni az autóhasználatot.

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

A mobilitásról szóló diskurzusokat még azok a politikusok is autóközpontú eszmecsereként kezelik, akik elvi szinten idegenkednek az autótól. A politikusok körében népszerűbb, hogy változtatásokat és fejlesztéseket követeljenek az autóipartól, mintsem hogy az autó dominanciájának drasztikus visszaszorítására törekedjenek.

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

Az elektromobilitásra való átállás viszonylag lassan és zökkenőkkel, de halad. A belső égésű motoroknál lényegesen fenntarthatóbb, tisztán elektromos autókat sokan tekintik vonzó hajtástípusnak, ezért hosszú távon világszerte egyre népszerűbbé válnak, különösen a világ legnagyobb gazdaságaiban. Növekszik az elektromos autók részesedése Európa autópiacán is, ugyanakkor az akkumulátor-alapanyagok elérhetőségének nehézségei, az akkumulátortechnológia főként hideg időben megmutatkozó hiányosságai és a töltési infrastruktúra bővülésének lassúsága nem növelik az emberek elektromobilitásba vetett bizalmát.

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

Vannak más jellegű, szintén megoldásra váró további problémamezők is. A közlekedési szektor még nem rendelkezik olyan vízióval, perspektívával, amely hatékony előrelépést jelentene a klímavédelem területén. Az is kérdés, hogyan hozhatók létre autóbarát városok, mit kezdjünk a forgalmi dugókkal, a parkolóhelyek hiányával, továbbá a nagy méretű autók, a városi terepjárók (a SUV-ok és crossoverek) folyamatos térnyerésével.
Tartalomjegyzék navigate_next
Keresés a kiadványban navigate_next

A kereséshez, kérjük, lépj be!
Könyvjelzőim navigate_next
A könyvjelzők használatához
be kell jelentkezned.
Jegyzeteim navigate_next
Jegyzetek létrehozásához
be kell jelentkezned.
    Kiemeléseim navigate_next
    Mutasd a szövegben:
    Szűrés:

    Kiemelések létrehozásához
    MeRSZ+ előfizetés szükséges.
      Útmutató elindítása
      delete
      Kivonat
      fullscreenclose
      printsave