Simon Judit

Marketing az egészségügyben


Következtetések az együttműködésre vonatkozóan

Az elvégzett empirikus vizsgálat alapján megállapítható, hogy a megkérdezettektől elvárható egy bizonyos mértékű készség a betegség kialakulásának megelőzésére, mivel a rizikófaktorokban legalább enyhén mindnyájan érintettek voltak. A betegség kialakulásának veszélyével, a lehetséges következményekkel tisztában voltak, de a megelőzésben való közreműködésük már eltérő, részben betegségük súlyosságának függvényében, részben egyéni hozzáállásuk miatt. Ilyen és ehhez hasonló, standard kérdőívvel történő megkérdezésnél az egyes egyéni beállítottságok kevésbé mérhetők, azt elsősorban kvalitatív módszerekkel lehet feltárni. Nagyon alkalmas viszont a felhasznált módszer a közös tulajdonságok alapján történő csoportképzésre, mint ahogy ez a jelen vizsgálatban is megjelenik. Az egyes csoportok, amelyek mind a betegség általi érintettségükben, mind együttműködésüket tekintve eltérőek, jó alapot szolgáltatnak a betegek típusainak megkülönböztetésére és az egyes típusoknak megfelelő intézkedések kidolgozására.

Marketing az egészségügyben

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 780 7

Az egészségügy középpontjában az egészségét elvesztett és azt visszaszerezni vágyó beteg ember áll, körülötte az orvos, a nővér, az asszisztens, a biztosító, a tulajdonos állam vagy önkormányzat, a hatóságok, a betegjogi szervezetek bonyolult szövevénye. A marketing alkalmazása pedig mindebben megerősítheti a beteg központi helyét, tisztázhatja a szereplők közötti egyenrangú folyamatokat, és kapaszkodót nyújthat a színpad másik felének berendezésére - az egészségmegőrzés és a prevenció racionális és egyenrangú cserekapcsolatokon nyugvó kialakítására. Simon Judit munkája úttörő vállalkozás. Az irodalom széles áttekintésére alapozva találja meg a marketing helyét az egyén és a közösség életének olyan fontos metszetén, mint az egészségügy. A könyvben leírtak az egészségügyi intézmények vezetőinek, az egészségpolitikusoknak, az orvosoknak és a nővéreknek egyaránt hasznos ismereteket nyújtanak.

Dr. Réthelyi Miklós professor emeritus, a SOTE korábbi rektora

Mindazok, akik az egészségügyben fontosnak tartják a betegközpontúságot, feltétlenül tanulmányozzák és forgassák gyakran ezt a művet. Simon Judit igen értékes útmutatót ad könyvével az átalakuló egészségügyi rendszerekhez. A szerző közeli munkatársaként 15 éve követem az ezen a területen végzett munkáját. És mindenképpen becsülöm kitartásáért, elhivatottságáért és állhatatosságáért, hogy ezt a két, korábban fényévek távolságában lévőnek gondolt területet sikerült közelebb hoznia, olyannyira, hogy megszülethetett ez a könyv, mely egyszerre szolgál a hazai szakirodalom elméleti megalapozó műveként, valamint számos eddigi hazai tapasztalat megosztásával gyakorlati útmutatóként is. Az egészségügy potenciális ügyfeleként határozottan azt kívánom, minél több hazai szolgáltató sajátítsa el és alkalmazza a könyv ismereteit. Akkor nyugodtabban megyek el hozzájuk páciensként.

Dr. Lantos Zoltán ügyfélkapcsolati igazgató, GfK LHS Healthcare

Hivatkozás: https://mersz.hu/simon-marketing-az-egeszsegugyben//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave