Mészáros Rezső (szerk.)

A globális gazdaság földrajzi dimenziói


A rugalmas termelés kialakulása és koncepciója

A fordizmus válságára adott első reakciók tehát nem érintették a rendszer lényegét: valójában a hagyományos szervezeti struktúrákat próbálták térben kiterjeszteni (pl. worldwide sourcing), illetve a hagyományos szervezeti struktúrát racionalizálni (pl. outsourcing). Mindezek a lépések azonban nemcsak a válságot mélyítették el, hanem meg is teremtették a később kialakult új termelési paradigma, valamint az ehhez kapcsolódó makrogazdasági folyamatok és jelenségek számára a feltételeket. Mindezeket nevezhetjük a szervezeti keretek megváltozásának (Castells 2005).

A globális gazdaság földrajzi dimenziói

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 877 4

A mű a globális gazdaságot a társadalomföldrajz eszköztárával mutatja be - naprakész adatokkal, széleskörű szakirodalmi háttérrel, kiválóan illusztrált elemzésekkel, valamint az információs és kommunikációs technológiák révén gyökeresen átalakult globális gazdaság térszerkezetének bemutatásával. A lebilincselően olvasmányos mű a földrajzi és közgazdasági képzések számára éppúgy meggyőződéssel ajánlható, mint a téma iránt érdeklődő szakembereknek.

Kocsis Károly akadémikus

A globális gazdaság földrajzi dimenziói tovább erősíti azt a tendenciát, hogy a társadalomföldrajz a geográfián kívül is képes tartós tekintélyt szerezni. A szerzők színvonalas és információgazdag feldolgozást készítettek, amelybe beépítették más tudományterületek eredményeit is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/meszaros-a-globalis-gazdasag-foldrajzi-dimenzioi//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave