Gelei Andrea, Dobos Imre, Bódi-Schubert Anikó

Üzleti kapcsolatok kutatása


Megalapozott elmélet

A megalapozott elmélet interpretatív elmélet, amely az állandó összehasonlítás módszerével dolgozik (Glaser–Strauss, 1967). A megalapozott elmélet felfogásában maga az elmélet fogalmak és fogalomcsoportok közötti valószínű kapcsolatokból áll, amely valószínűségeknek a kutatás során folyamatosan erősödniük kell (Corbin–Strauss, 1994). A megalapozott elmélet olyan, főként kvalitatív kutatások során alkalmazott általános elméletalkotási módszer tehát, ahol a létrehozott elmélet maga a szisztematikusan gyűjtött és elemzett adatokban gyökerezik, ezért lesz megalapozott. A megalapozott elmélet kutatói az elméletalkotást folyamatként fogják fel, amely a kutatás során kristályosodik ki, abba ágyazódik be, mégpedig az elemzés és adatgyűjtés folyamatos interakciója során. Lényeges kiemelni, hogy az elmélet általánosíthatósága és érvényessége csak akkor biztosítható, ha az elmélet struktúrájában és logikájában integrált marad, s nem keletkeznek benne megmagyarázhatatlan törések, ugrások (Gelencsér, 2003). Az elmélet integritását annak folyamatként való kezelése biztosíthatja, így akkor jelentkezhet, ha nem határoljuk le a kutatásunk egyes szakaszait, hanem egy folyamatosan rugalmas, nyitott keretben keresünk helyet az „útközben” megismert új fogalmaknak, jelenségeknek (Glaser–Strauss, 1967).

Üzleti kapcsolatok kutatása

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 454 004 5

Gelei Andrea, Dobos Imre és Bódi-Schubert Anikó könyve az Üzleti kapcsolatok kutatása címet viseli ugyan, azonban a szerzők a fontos és előremutató módszertani sajátosságok mély és alapos elemzése mellett meghatározó jelentőségű stratégiai és elméleti kérdéseket is tárgyalnak. A kötetben bemutatott új módszertani megközelítések alapvető hasznossága abban rejlik, hogy könnyebben hozzáférhetővé, mérhetővé és ezáltal hatékonyabban kezelhetővé teszik az üzleti kapcsolatok menedzselését. A szerzők olyan hiánypótló módszereket dolgoztak ki, amelyek nagymértékben megkönnyítik a kutatók és - nem utolsósorban - a valóban nemzetközi színvonalú tevékenységre törekvő vállalati vezetők munkáját abban, hogy eredményesebben tájékozódhassanak a nemzetközi üzleti hálózatok bonyolult, szövevényes dzsungelében. A könyv megbízható iránytűként segíti az olvasót napjaink komplex üzleti világának mélyebb, cselekvő megismerésében.

Mandják Tibor, kutatóprofesszor, EM Normandie (Normandy Business School), Le Havre, Franciaország

Az elmúlt évtizedekben a globalizáció az üzleti világ teljes átalakulását hozta magával. A korábbi, személyes vagy csoportkapcsolatokon alapuló tradicionális üzleti modelleket hálózatok bonyolult együttműködése váltotta fel. Nagy földrajzi távolságok, kulturális különbségek, a kereslet-kínálat kiegyensúlyozatlansága napi kihívást jelentenek a vállalatok menedzsmentje számára. Együttműködni - de hogyan? Az üzlet lényege ugyanaz maradt, de felépítése, sikeres működtetése új szaktudást igényel. Rendkívül inspiráló a könyv megközelítése, mert segít megérteni a globális ellátási láncok világát. A megértés pedig versenyelőny - ezért fontos számunkra, vállalati vezetőknek ez a könyv!

Jó a témaválasztás! Élő, eredeti.

Horváth Péter, Ügyvezető Igazgató, Gondrand Kft.

Hivatkozás: https://mersz.hu/gelei-dobos-bodi-schubert-uzleti-kapcsolatok-kutatasa//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave