Constantinovits Milán, Sipos Zoltán

Nemzetközi üzleti technikák


A tengeri fuvarozás sajátosságai és fajtái

A tengeri árufuvarozás mozgatja meg világszerte a legnagyobb árutömeget a nemzetközi kereskedelemben. Viszonylag biztonságosan, nagy távolságra képes egyszerre sok árut eljuttatni, s ezzel mintegy összeköti az országokat és kontinenseket. A világ kereskedelmi flottája több tízezer nagyobb és számtalan kisebb hajóból áll. A legnagyobb kereskedelmi hajóparkkal rendelkező országok: Japán, USA, Görögország, Anglia, Norvégia, Franciaország. Köztük találhatók az úgynevezett „olcsó lobogójú” országok, amelyekben igen sok hajót jegyeztetnek be a hatóságnál más országokbeli tulajdonosok is. Itt a bejegyzés (regisztrálás) díja igen alacsony. Hagyományosan ilyen ország Panama, Honduras, Libéria és Costa Rica. A bejegyzett hajók űrtartalma alapján Libéria vezeti a világrangsort.

Nemzetközi üzleti technikák

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 723 4

A jelen szakkönyvben található ismeretanyag egyaránt szól a tényleges és a leendő nagyvállalati és kisvállalkozó üzletembereknek, üzletkötőknek, marketingszakembereknek. A nemzetközi szokványok és üzleti gyakorlat megismertetésével bevezet a hazai és a globális külkereskedelmi feltételrendszerhez való alkalmazkodásba. Bemutatja az eredményes üzleti munka módszereit és az ésszerű kockázatkezelés lehetőségeit is. A könyvet jó szívvel ajánljuk tehát gyakorlati szakembereknek, üzleti menedzsereknek, vállalkozóknak. Az információs társadalom piacán a több tudás üzleti előnyt jelent, itt pedig olyan ismeretekről van szó, amelyek közvetlenül alkalmazhatóak a gyakorlatban is.

A könyv a szerzőpáros korábbi szak- és tankönyveinek a folytatása, elsősorban a több kiadást is megért „Külkereskedelmi technika - külpiaci kockázat" című könyvnek, valamint a 2008-ban kiadott „Nemzetközi kereskedelmi ügyletek" című munkának.

A szakkönyv tizenöt fejezetre bontva tárgyalja a nemzetközi árukereskedelmi tranzakciók környezeti feltételeit és intézményi peremfeltételeit, a tranzakciótípusokat, a nemzetközi üzleti szokványok tartalmát (amelyek lényegében a nemzetközi kereskedelem sajátos nyelvezetét jelentik), valamint a nemzetközi ügylet tartalmi kérdéseit és folyamatait. A szerzők naprakész ismereteket adnak, mivel legújabb kutatási eredményeiket is felhasználták a kézirat elkészítése során: így például az Incoterms szokványok új változatát és alkalmazásának újabb szempontjait, vagy a nemzetközi biztosítási szokványok átalakításának új fejleményeit is.

A szakkönyv alkalmas mind az érdeklődő szakmai közönség, mind pedig a felsőoktatás igényeinek kielégítésére.

Hivatkozás: https://mersz.hu/constantinovits-sipos-nemzetkozi-uzleti-technikak//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave