Tóth József

Világföldrajz


Az egyenlítői éghajlat környezeti veszélyforrásai

A trópusi esőerdők térségében a legsúlyosabb környezeti probléma a népességnövekedésből fakadó mezőgazdasági művelésbe vett területek térhódítása, és az ezzel járó erdőirtás. Az egyenlítői éghajlat amazonasi és Ázsia trópusi és más erdők gyorsuló átalakulása, legelőként vagy más formában való mezőgazdasági használatbavétele kritikus méreteket ölt. A kereskedelmi célú fakitermelés, a háztartási tűzifa gyűjtése és az útépítések ugyancsak hozzájárulnak az erdők visszafordíthatatlan pusztulási folyamatához. A változatos faállományú erdőségek elvesztése főképp azért veszélyes, mert az erdőket gyenge legelők vagy valamilyen betelepített egzotikus fajta monokultúrája váltja fel.

Világföldrajz

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

Nyomtatott megjelenés éve: 2010

ISBN: 978 963 059 839 2

A földrajz jóval több a hegyek-völgyek-folyók puszta ismertetésénél; ez a komplex tudomány azt is bemutatja, kik laknak e területeken, hogyan és miből élnek, s létük milyen gazdasági-kulturális hatással van azokra, akik a világ más részein élik mindennapjaikat. A Világföldrajz teljes, átfogó képet ad bolygónkról, s a földrajz legfontosabb tudományágainak révén (geográfia, népességföldrajz, etnikai, gazdasági és vallásföldrajz stb.) érthetően, mégis tudományos igénnyel mutatja be az olvasónak, milyen logikusan működő egység is a minket körülvevő világ.

A könyv mintegy harminc magyar földrajztudós tanulmányait tartalmazza, akik valamennyien a szakma nemzetközileg is elismert képviselői. Az Akadémiai kézikönyvek sorozatban megjelent kötet ezért értékes, könnyen feldolgozható és mindenre kiterjedő információforrás a gimnáziumtól a diplomáig - sőt még azon is túl bárki számára, akit érdekel a földrajztudomány. Sorozatunkban hamarosan újra várható egy földrajzi vonatkozású mű, hiszen jövőre jelenik meg a Kárpát-medence földrajza.

Hivatkozás: https://mersz.hu/toth-vilagfoldrajz//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave