Rekettye Gábor

Marketing a magyar kisvállalatoknak


A kölcsönös nyereség forrásai

Az üzleti partnerek azért kezdenek tárgyalásba, mert meggyőződésük, hogy előnyökkel, nyereséggel zárhatják a tárgyalást. Ahhoz, hogy az előnyöket realizálhassák, meg kell érteni az egymás számára jelentkező előnyök forrását. A tárgyaló felekre általában az a jellemző, hogy különböző érdekek motiválják őket, véleményük az adott dologról eltérő. De sajátos módon éppen az eltérések képezhetik a kölcsönös előnyök forrását. Kölcsönös nyereség akkor képződik, ha mindkét fél valami értékeset kap olyanért cserébe, amely nem annyira értékes számára. Elképzelhető például, hogy a kiskereskedő számára a fizetés halasztása sokkal fontosabb, mint az alacsony ár. A termelő ugyanakkor az árban érdekelt, és ha a tervezett árat eléri, hozzájárul ahhoz, hogy az ellenértéket, mondjuk, két hónap múlva fizesse ki a kereskedő. A kölcsönös nyereség alapja itt is a különbség. A két fél különbözik a pénzáram megítélésében.

Marketing a magyar kisvállalatoknak

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 777 7

Döntéshozóként tisztában vagyunk azzal, hogy a marketing mennyire fontos tényezője a piaci sikernek. Rekettye Gábor könyve olyan muníciót ad a kisvállalati szakembereknek, amellyel még ebben a válságos környezetben is sikeresek lehetnek. A könyv mindazok számára kötelező olvasmány, akik a kisvállalatok piacán tevékenykednek, és minőséget előállítva hasznára akarnak lenni a magyar társadalomnak.

Balogh Levente tulajdonos ügyvezető, Szentkirályi Ásványvíz Kft. Örülök, hogy az Akadémiai Kiadó Rekettye Gábor könyvét - bővített formában, új pozitív magyar kisvállalati példák felvonultatásával - újból megjelentette. A kötet jól szolgálja célját: a marketinget részletesen tárgyalja, ugyanakkor olvasmányos és gyakorlatias. A szervezetünk által képviselt vállalkozások szakemberei sokat profitálhatnak a könyvből. Javaslom, hogy minél többen olvassák el.

Szűcs György elnök, Ipartestületek Országos Szövetsége Rekettye Gábor gyakorlati példákkal megtűzdelt, de elméletileg is igényes könyve fontos olvasmány lehet mindazoknak, akik nem csupán az iránt érdeklődnek, hogy milyen módon lehet egy cég termékeit jobban eladni, hanem azt is szeretnék megtudni, hogyan lehet mind a vevő, mind a vállalkozás számára előnyös, tartós értéket létrehozni.

Szerb László, egyetemi tanár, kisvállalati kutató

Hivatkozás: https://mersz.hu/rekettye-marketing-a-magyar-kisvallalatoknak//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave