Gelei Andrea, Mandják Tibor (szerk.)

Dzsungel vagy esőerdő?

Az üzleti kapcsolatok hálózata


Az átalakítási folyamatok szervezeten belüli alkalmazása

A szervezet olyan jellegű átalakítása, amelynek hatására a szervezet valóban képes integrált megoldásokat kitalálni és eladni, központi kérdésnek tűnik. A probléma az, hogy számos vállalat belép az integrált megoldások piacára, majd elbukik: „néhányan azt gondolják, hogy integrált megoldásokat árulnak, amikor valójában csak termékeket kötnek csokorba, amelyek alacsony értéket képviselnek, amikor együtt kínálják őket. Ezután nehézséget jelent számukra előteremteni azt az extra forrást, amellyel a termékek integrált megoldássá alakításának költsége biztosítható lenne. Néhányan alulbecsülik az integrált megoldások értékesítésének nehézségeit. Többe kerülnek a fejlesztések, megnyúlnak az értékesítési ciklusok, és szükség van az ügyfelek üzletének, működésének mély ismeretére is. Sokan úgy árulnak integrált megoldásokat, mintha termékek lennének. Nem értik, hogy újra kell gondolniuk az értékesítési megközelítésüket” (Ceresale és Stone, 2004: 70). Tény, hogy egy vállalat nem tudja ilyen megközelítéssel minden ügyfelét megcélozni, csak a jól meghatározott célközönséget, ami az ügyfelek 10–20 százalékát jelenti (Cornet és szerzőtársai, 2000). Éppen ezért a prioritás azon ügyfelek felé irányul, akikkel a vállalat már az ügyfél által érzékelt bizalom és a jó együttműködés által jellemezhető kapcsolatban áll. Ez az az alap, amelyen az integrált megoldások felé történő fejlődés, tehát a nagyobb kölcsönös függőség felvállalható.

Dzsungel vagy esőerdő?

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 868 2

Minden gyakorló menedzser, minden az üzleti tudományokat különböző szinten tanuló hallgató részére életbevágóan fontos azoknak a komplex üzleti hálózatoknak a megértése, amelyekben a vállalatoknak tevékenykednie kell. Ez a könyv az üzleti hálózatokra vonatkozó legfontosabb cikkek gyűjteménye, egyben avatott vezetőként segíti az olvasót az üzleti hálózatok megértésében és az azokban való eredményes cselekvésben. Meggyőződésem, hogy értékes olvasmány mindazok számára, akik érdeklődnek a modern üzleti élet valósága iránt.

David Ford

a „Business Marketing" könyv szerkesztője és társszerzője

a business marketing professzora

az IMP Group egyik alapítója

Az IMP kutatócsoport képviselői nem a vállalatot, hanem az üzleti kapcsolatot tekintik a gazdaság alapegységének. Vallják, hogy egy vállalat egyedül üzleti kapcsolatai révén nyerheti el értelmét. E kapcsolatok szövete maga az üzleti hálózat, mely globalizálódó világunkban mindinkább a versenyképesség, az innováció forrásává válik. Ajánlom e könyvet mindazoknak, akik szívesen bővítik ismereteiket e megközelítéssel, illetve azon fogalmakkal, melyek révén a hálózati gazdaság belső törvényszerűségei még inkább megragadhatóvá, elemezhetővé válnak.

Hernádi Zsolt

a MOL-csoport elnök-vezérigazgatója

Hivatkozás: https://mersz.hu/gelei-mandjak-dzsungel-vagy-esoerdo//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave