Hofmeister-Tóth Ágnes

A fogyasztói magatartás alapjai


A társadalmi osztály és a fogyasztói magatartás

A társadalmi osztály szerinti szegmentációnál a különböző termékek, árak, csatornák és reklámok jellegének meg kell felelniük az adott társadalmi osztály igényeinek. A társadalmi osztályt különböző értékrendekkel asszociálják (pl. a magas iskolai végzettség presztízst jelent), ami eltérő fogyasztási szokásokat is jelenthet (pl. ha valaki egyetemre jár, akkor könyveket vásárol). A társadalmi osztályhoz való tartozást nem lehet csak a jövedelemből levezetni, bár van közöttük összefüggés. A társadalmi osztály hatása inkább szimbolikusnak mondható. Manapság az emberek társadalmi hovatartozásuk kifejezésére számtalan terméket, márkát és szolgáltatást választhatnak. Az egyetemi tanárnak lehet, hogy nincs magas jövedelme, de társadalmi rangja mégis magasabb, mint egy hirtelen meggazdagodott éjszakai bártulajdonosé. Nagyon valószínű, hogy fogyasztási szokásaik is erősen eltérőek.

A fogyasztói magatartás alapjai

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 889 7

A sikeres marketingstratégiák kialakításához nélkülözhetetlen a hazai és más kultúrákban élő potenciális vásárlók várható magatartásának alapos ismerete. A fogyasztói magatartás tanulmányozása magában foglalja az olyan megfigyelhető magatartásokat, hogy mit, mennyit vásároltak, kik és hogyan vásárolták, illetve fogyasztották a terméket. Magában foglalja továbbá az egyéni szükségleteket, érzékeléseket, azt, hogy milyen információval rendelkeznek a fogyasztók, hogyan dolgozzák fel az információkat, hogyan értékelik az alternatívákat, illetve hogyan éreznek a termék birtoklásáról.

A könyv megírásával az volt a célom, hogy áttekintést adjak azokról a legfontosabb elméletekről és koncepciókról, amelyek segítik az olvasót a fogyasztói magatartás megértésében. A könyvben az olvasó bepillantást nyerhet a vásárlói döntések bonyolult mechanizmusába, és megismerkedhet a véleményalkotást befolyásoló legfontosabb tényezőkkel, mindazokkal a külső és belső hatásokkal, amelyek fogyasztói döntéseinket meghatározzák. Ha megértjük az egyéni fogyasztó döntéseinek lényegét, akkor hatásosabban és eredményesebben léphetünk ki a piacra, vehetünk részt a piaci versengésben, határozhatjuk meg marketingstratégiánkat. A könyv a felsőoktatásban marketinget tanulóknak és oktatóknak, valamint azoknak a gyakorlati szakembereknek ajánlható, akik szeretnék a fogyasztói magatartást mélyebben megérteni.

A szerző

Hivatkozás: https://mersz.hu/hofmeister-toth-a-fogyasztoi-magatartas-alapjai//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave