Horváth Dóra, Bauer András (szerk.)

Marketingkommunikáció

Stratégia, új média, fogyasztói részvétel


Az intézményi/vállalati identitás meghatározása

A marketing szakirodalmán belül az intézményi identitással foglalkozó irodalom önmagában is könyvtárnyi. Ennek ellenére kevés olyan részterülete van a marketingnek, ahol ennyi különböző meghatározás, elméleti megalapozás és kiindulópont, valamint határkijelölés volna, mint épp az identitás területén. Az intézményi identitással foglalkozó egyik legismertebb szakember, John M. T. Balmer az identitás világát körülvevő ködről ír, és mindösszesen tizenöt különböző okot említ, hogy milyen típusú ködök korlátozzák a szakmai éleslátást az intézményi identitás világán belül (Balmer, 2001). Álláspontja szerint – és a köd itt nem a bizonytalanság, hanem az angol csatornán állandóan megjelenő és Nagy-Britanniát a kontinenstől elválasztó átláthatatlan határ metaforájaként jelenik meg – oly sokan és oly sokféle módon foglalkoznak az intézményi identitás kérdésével, és ezen gondolati irányok között olyan kevés az átjárás, hogy igen nagy szükség volna egy olyan egységes elméletre, mely figyelembe veszi a különböző megközelítések közös tartalmát, illetve gyakorlati útmutatásul is szolgálhat gyakorló márkamenedzserek számára az identitás napi menedzselésében. E fejezet végén visszatérünk rá, és bemutatjuk a Balmer által javasolt és mára széles körben elterjedt összefoglaló elméletet és stratégiai eszközt, az AC2ID tesztet.

Marketingkommunikáció

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 722 7

Talán soha nem volt még ennyire összetett és bonyolult a kommunikáció világa, mint napjainkban. Így talán soha nem volt még ennyire időszerű egy korszerű, átfogó szakmai anyag összeállítása, amely úttörő módon, tudományos részletességgel foglalkozik a legújabb tendenciákkal, jelenségekkel, módszerekkel, beleértve olyan területeket is, mint a közösségi média vagy az informális kommunikáció. Alapmű, a szerzőkhöz méltó igényes kivitelben.

Mezriczky László, a Magyar Reklámszövetség alelnöke

Csak első pillantásra merész megközelítés a marketingkommunikáció és a galaxis világának, logikájának párhuzamba állítása. Valójában kézenfekvő és illusztratív kulcs egy struktúrájában és alapelveiben évtizedek óta stabil keretek és paradigmák erőterében állandóan változó, táguló és zsugorodó, leglényegét kaméleon természetén keresztül megőrző üzleti tudomány bemutatására. A Földünk tűrőképességének végső határait feszegető gazdaság mozgását, a marketingkommunikációnak a Naphoz hasonlóan egyszerre életet adó és pusztítani képes erejét az életterét kinövő ember az univerzum világából vett hasonlatokkal értheti meg igazán. Részleteit, szakmai tartalmát illetően is remek könyv, figyelmünkre és időnkre érdemes.

Nagy Bálint, tanszékvezető, IBS

A digitalizálódás rendkívül érdekesen alakítja át a marketingkommunikáció lehetőségeit, kereteit, működését. Az ebben részt vevők köre kitágul, szerepük megváltozik. Ez a szakkönyv átfogó tudást ad a modern kommunikáció összetett és egyben izgalmas világáról, atomi szinten és galaktikus összefüggésekben is.

Novák Péter, Interactive Advertising Bureau Hungary, elnök

Hivatkozás: https://mersz.hu/horvath-bauer-marketingkommunikacio//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave