Fehér Katalin

Digitalizáció és új média

Trendek, stratégiák, illusztrációk


Hálózati logika és hálózati társadalom

Manuel Castells spanyol szociológus és információs társadalom szakértő klasszikus, gigantikus trilógiája (2005, 2006, 2007) foglalja össze az információ korának ismérveit és a hálózatosodó társadalom felemelkedésének jellemzőit. Kiindulópontja az internet rövid története és annak gazdasági-társadalmi szerepe. Castells megközelítésében a hálózati társadalom kezdetei a hatvanas évekre vezethetők vissza, az internet első megvalósításáig. Hatását fokozatosan fejti ki, s ma már a társadalom valamennyi alrendszerére kihat. Lényege az információelérés és a nyitottság. A kommunikációs csatornák digitalizálódnak. Az interaktivitás jelenti a fő motort. A tömegmédia fokozatosan háttérbe szorul, miközben úgynevezett horizontális kommunikációs hálózatok jönnek létre a felhasználók aktivitásával és független tartalmaival. Az általános értelmezések mellett az egyéni értelmezések is előrelépnek.

Digitalizáció és új média

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 743 2

Mintha mindent megírt volna a szerző a digitális médiáról és az azzal érkezett új társadalomról. Ahogy látom, mindent meg is írt, vagy ha nem, én nem jöttem rá, mi az. Hihetetlenül szórakoztató, nagyon jól demonstráló, érdekes példákkal alátámasztott magyarázatok, amiket élmény olvasni. Intellektuálisan izgató könyv!

Heal Edina igazgató, Google Magyarország A kötet alapmű a digitális trendek áttekintéséhez és megértéséhez. Egyszerre ad muníciót több szakmának - az IT-tól a marketingig, az üzleti döntéshozástól a felsőoktatás-kutatásig és a művészetig. A szerző átfogó nemzetközi tapasztalatát kamatoztatja példáival és illusztrációival. Az olvasó végül egy hosszabb távon érvényes kötet birtokosa lehet a gyorsan változó trendek világában.

Hivatkozás: https://mersz.hu/feher-digitalizacio-es-uj-media//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave