Keserű György Miklós (szerk.)

A gyógyszerkutatás kémiája


A terápiás terület kiválasztása, a kutatás fókuszálása

A gyógyszerkutatással foglalkozó cégek gyakran csak néhány – vagy akár egyetlen – terápiás területre (pl. szív-érrendszeri betegségek, központi idegrendszeri betegségek, daganatos betegségek, fertőzések, a tápcsatorna betegségei) korlátozzák gyógyszerkutatási tevékenységüket. Ezen szakosodás (fókuszálás) révén a cég kutatói komoly elméleti és gyakorlati tapasztalatot halmozhatnak fel az adott területen, mely a későbbi kutatómunka során a cég számára folyamatos versenyelőnyt biztosíthat. A már beállított mérési módszerek, állatmodellek később a további kutatási témáknál is rögtön rendelkezésre állnak és megbízhatóan alkalmazhatóak, az új módszerek beállításával, illetve az új műszerek beszerzésével járó kényszerű időveszteség és kezdeti bizonytalanság nélkül. A fókuszálás révén a rohamosan bővülő biológiai és orvostudományi szakirodalom folyamatos követése is kezelhetőbbé válik, ami alapvető feltétele a célpontválasztásra vonatkozó újabb és újabb munkahipotézisek korai felállításának és naprakész, kritikus értékelésének. A gyógyszerkutatás terápiás területek szerinti fókuszálása a cégek marketingtevékenységét is segíti, mivel a marketingmunkának általában fontos része a személyes kapcsolattartás a gyógyszer felírására jogosult orvosokkal. Ha az adott terápiás területen már jó kapcsolat alakult ki a receptíró orvosokkal a cég korábbi termékei kapcsán, akkor az új gyógyszer piacra kerülése nem igényli újabb személyes kapcsolatok kialakítását (és így újabb marketingcsapat felállítását és fenntartását).

A gyógyszerkutatás kémiája

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2015

ISBN: 978 963 059 076 1

A gyógyszerkutatás értékteremtő folyamat, amit a legkülönbözőbb kémiai, biológiai és orvosi szak- és részterületek sokaságának alkalmazása jellemez. A kötet a folyamatra és annak lépéseire koncentrálva a témakör kémiai aspektusait dolgozza fel, így az Olvasók a kémikus szemével kísérhetik végig a gyógyszerkutatás folyamatát.

A könyv a szükséges gyógyszerkémiai, analitikai és fizikai kémiai, valamint eljáráskémiai ismereteket egységes formában tárgyalja, ugyanakkor rámutat azokra az informatikai, biológiai, orvosi, jogi és egyéb területekre, ahol a magasabb szintű integráció szempontjai érvényesülnek. Hazai és nemzetközi tapasztalatok szerint a gyógyszerkutatás kémiájában közel tíz év gyakorlat szükséges a kellő jártasság kialakításához. A szerzők közössége jelen kötettel kíván hozzájárulni ahhoz, hogy a szükséges ismeretek megszerzésének útja, ha jelentősen rövidebb nem is, de szemléletében egységesebb, összefüggéseiben áttekinthetőbb, eszköz- és módszerválasztásban tudatosabb lehessen.

Hivatkozás: https://mersz.hu/keseru-a-gyogyszerkutatas-kemiaja//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave