Keserű György Miklós (szerk.)

A gyógyszerkutatás kémiája


Transzporterek

A gyógyszerek sorsát az emberi szervezetben több folyamat együttesen határozza meg, de kivétel nélkül mindnek a célja a szervezet védelme a kívülről bekerülő idegen anyagokkal, xenobiotikumokkal szemben. A védelem megnyilvánul a felszívódás nehezítésében, az anyagok lebontásában, átalakításában és kiürítésében. Ezeket a folyamatokat ugyanolyan súllyal kezeli a gyógyszerkutatás, mint az aktivitás kérdését, hiszen a szervezet által működtetett védekező rendszeren való átjutás a gyógyszer hatásának előfeltétele. A védekező rendszer egyik fontos eleme a transzporterek családja. Részletes leírásukat adtuk meg a 4.3.2.1.2. fejezetben.

A gyógyszerkutatás kémiája

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2015

ISBN: 978 963 059 076 1

A gyógyszerkutatás értékteremtő folyamat, amit a legkülönbözőbb kémiai, biológiai és orvosi szak- és részterületek sokaságának alkalmazása jellemez. A kötet a folyamatra és annak lépéseire koncentrálva a témakör kémiai aspektusait dolgozza fel, így az Olvasók a kémikus szemével kísérhetik végig a gyógyszerkutatás folyamatát.

A könyv a szükséges gyógyszerkémiai, analitikai és fizikai kémiai, valamint eljáráskémiai ismereteket egységes formában tárgyalja, ugyanakkor rámutat azokra az informatikai, biológiai, orvosi, jogi és egyéb területekre, ahol a magasabb szintű integráció szempontjai érvényesülnek. Hazai és nemzetközi tapasztalatok szerint a gyógyszerkutatás kémiájában közel tíz év gyakorlat szükséges a kellő jártasság kialakításához. A szerzők közössége jelen kötettel kíván hozzájárulni ahhoz, hogy a szükséges ismeretek megszerzésének útja, ha jelentősen rövidebb nem is, de szemléletében egységesebb, összefüggéseiben áttekinthetőbb, eszköz- és módszerválasztásban tudatosabb lehessen.

Hivatkozás: https://mersz.hu/keseru-a-gyogyszerkutatas-kemiaja//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave