Szűcs Krisztián, Lázár Erika, Németh Péter

Marketingkutatás 4.0


Mit értünk hagyományos szekunder adaton?

Hagyományos értelemben a szekunder kutatás (vagy desk research) az adott kutatási kérdést már meglévő vagy más kutatás során (más célból) felvett adatokra támaszkodva igyekszik megválaszolni. És ilyen értelemben a primer kutatások ellentéte, ahol a felvetett kutatási problémára közvetlenül fókuszáló adatfelvétel történik. Ennek köszönhetően pedig az adatok összegyűjtése és feldolgozása egyszerű, gyors és költséghatékony tud lenni (Malhotra, 2019). Az adatok tekintetében a szekunder kutatások során nyilvános (elsősorban az interneten elérhető) vagy a cég meglévő, saját adatai kerülnek másodelemzésre (Wolf, 2016). A szekunder adat hagyományos definíciója szerint (ama.org) az adatgyűjtés eredményét nem az adott kutatási cél támogatása miatt állították elő, hanem egy másik, szorosabban vagy lazábban kapcsolódó témakör feldolgozása érdekében.

Marketingkutatás 4.0

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2023

ISBN: 978 963 454 854 6

Kedves marketinges kolléga! Soha ne becsüld alá a fogyasztód, ügyfeled, soha ne próbáld leegyszerűsíteni a gondolkodását! Járj nyitott szemmel, mérj, értsd meg az értékrendjét, szempontjait, döntéseit! Kizárólag szakszerűen kutass – ennek feltételeként légy tisztában a módszertani lehetőségeiddel! Egy rosszul megválasztott kutatási design többet árt, mint használ – hiába tűnhet az eredmény megnyugtatónak és elfogadhatónak a menedzsment számára. A marketing a fogyasztó viselkedésének vizsgálatával kezdődik, és a siker kizárólag a fogyasztó véleményének vizsgálatát követően értékelhető valódinak. A Marketingkutatás 4.0 könyv segítségével biztos és aktuális tudás birtokába kerülhetsz a fentiekhez.

Kovács Balázs, Ipsos, Marketing Communications

Sokéves piackutatói gyakorlatom egyik legfőbb tanulsága, hogy a kutatás sikerében nem elhanyagolható tényező a megbízó felkészültsége. Mondhatjuk, hogy a piackutatás vevőjének elégedettsége megköveteli a vevő edukációját. A Pécsi Tudományegyetem oktatóinak műve ehhez nyújt támogatást. Legnagyobb erőssége, hogy bemutatja a kutatási technológia fejlődésének legújabb eredményeit is. A téma oktatói számára rendkívüli és régen várt segítség.

Veres Zoltán, Pannon Egyetem, egyetemi tanár

Szűcs Krisztián:

Pécsi Tudományegyetem, Közgazdaságtudományi Kar, Marketing és Turizmus Intézet (PTE KTK MTI)

Lázár Erika:

Pécsi Tudományegyetem, Közgazdaságtudományi Kar, Marketing és Turizmus Intézet (PTE KTK MTI)

Németh Péter:

Pécsi Tudományegyetem, Közgazdaságtudományi Kar, Marketing és Turizmus Intézet (PTE KTK MTI)

Hivatkozás: https://mersz.hu/szucs-lazar-nemeth-marketingkutatas-4.0//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave