Cserháti Gabriella

Projektmenedzsment a K+F+I térben


A kockázatok értékelése

A kockázatok azonosítása során feltárt kockázati tényezők hatásának elemzése arra szolgál, hogy felmérjük, az egyes kockázati tényezők milyen mértékű hatást váltanak ki a projekt teljesítésére, illetve eredményére. A projektre mérhető hatást kiváltó kockázati tényezők befolyását értékelhetjük kvalitatív és kvantitatív módszerek segítségével egyaránt. Míg a kvalitatív kockázatelemzési módszerek a kockázatok bekövetkezési valószínűségét és hatását valamilyen minősítő skálán értékelik, és ezek alapján rangsorolják vagy csoportosítják a kockázatokat, addig a kvantitatív módszerek a projektre gyakorolt hatás mértékének számszerűsítését teszik lehetővé (Görög, 2003).

Projektmenedzsment a K+F+I térben

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2023

ISBN: 978 963 454 888 1

Az innovatív ötletek, kezdeményezések sikeressége azon múlik, miként tudjuk realizálni az elképzelést, megvalósítani azt, amit megálmodtunk. A kötet ebben nyújt hathatós támogatást a gyakorlati szakemberek, egyetemi hallgatók és minden érdeklődő számára.

A könyv a projektmenedzsment legfontosabb témaköreinek és eszköztárának ismertetésén túl bemutatja az egyes témakörök innovációs és kutatás-fejlesztési projektek szempontjából fontos vonatkozásait, sajátosságait; valamint rávilágít a megfelelő projektmenedzsment-eszközök kiválasztását segítő szempontokra a tágabb kontextus jellemzőit figyelembe véve. Az egyes témakörök kapcsán vállalati szakemberek közreműködésével összeállított esetpéldák szolgálják a projektmenedzsment-eszközök innovációs kontextusban történő alkalmazási készségének fejlesztését. Ezzel együtt az ismeretek elsajátításán és az alkalmazási készség fejlesztésén túl olyan szemléletmód is kialakul az olvasóban, amely elősegíti a projektvezetési eszköztár hatékony alkalmazását K+F+I projektek terén.

Hivatkozás: https://mersz.hu/cserhati-projektmenedzsment-a-kfi-terben//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave