Deutsch Nikolett

A stratégiai technológiamenedzsment alapjai


A stratégiai menedzsment paradigmái és a versenyelőny forrása

Az elmúlt évtizedekben a stratégiai menedzsment mint diszciplína fejlődési folyamatában a stratégiaalkotás és alkalmazás három sajátos megközelítésmódot követő irányzata jött létre, és vált az adott korszak meghatározó paradigmájává. Ezen stratégiai paradigmák közé a Harvard-iskola tervezési paradigmája, az elsősorban Porter nevéhez köthető iparági versenyerők paradigmája, valamint az erőforrás- és képességalapú paradigma számítanak. A továbbiakban ezen stratégiai paradigmák rövid ismertetésére kerül sor.

A stratégiai technológiamenedzsment alapjai

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2023

ISBN: 978 963 454 887 4

A stratégiai technológiamenedzsment olyan, viszonylag rövid múltra visszatekintő interdiszciplináris témakör, amely a vele szoros kapcsolatban álló diszciplínákban – stratégiai menedzsment, innovációmenedzsment, projektmenedzsment, tudásmenedzsment, változásmenedzsment, IT-menedzsment – végbement fejlődésből is táplálkozva, illetve azokat támogatva jelent meg és vált egyre erősebb kutatási területté.

A stratégiai technológiamenedzsment magasabb szintre emeli az új technológiák megjelenési és kiaknázási folyamatainak vizsgálatát, valamint azzal foglalkozik, hogyan járulnak hozzá a technológiák a szervezetek eredményes és hatékony működéséhez. Azt hangsúlyozza, hogy a vállalatok versenyképességének forrásául technológiai erőforrásaik és képességeik, valamint azok fejlesztésére tett erőfeszítéseik szolgálhatnak.

A stratégiai technológiamenedzsment és így jelen szakkönyv fókuszában is az áll, hogyan integrálható a technológiai stratégia és annak menedzselése a vállalat stratégiai gondolkodásába, magas szintű tervezési és menedzsmentfolyamataiba.

Hivatkozás: https://mersz.hu/deutsch-a-strategiai-technologiamenedzsment-alapjai//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave