Bogdány Eszter, Máhr Tivadar, Rentz Tamás, Rodek Nóra

Bevezetés a társadalmi innovációba


A digitalizáció és a társadalmi innovációk a mindennapokban

Fontos felhívni a figyelmet, hogy habár a digitalizáció kapcsán a fejlett országokban leginkább a negyedik ipari forradalom és annak eredménye, az Ipar 4.0 kapja a legnagyobb hangsúlyt, akadnak az életnek más területei is, ahol a digitális megoldásokat a társadalmi innovációkkal ötvözik. Azokban az országokban, ahol az Ipar 4.0 még nem elterjedt fogalom vagy egyszerűen más társadalmi problémák megoldása áll a fókuszpontban, számos, digitális technológia felhasználásával kifejlesztett társadalmi innovációval találkozhatunk, hogy olyan anomáliákból, a szociális rendszerek hiányosságából vagy bármilyen más krízishelyzetből adódó kihívásokra próbáljanak megoldást nyújtani, amelyek a helyi lakosság számára nehézségeket okoznak. Ezek a megoldások segítenek csökkenteni az egyes országok társadalmi fejlettségének eltéréséből adódó alapvető különbségeket, összeségében támogatják a lakosság életminőségének javulását, nem mellesleg pedig példaként szolgálhatnak más nemzetek számára is a problémák kezelése terén. Az ilyen megoldások koncentrálásában, kezelésében és kihangosításában van fontos szerepe az olyan társadalmi innovációs központoknak, mint amilyen a Digital Impact Square.

Bevezetés a társadalmi innovációba

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2024

ISBN: 978 963 454 999 4

A könyv izgalmas és átfogó betekintést nyújt a társadalmi innováció különböző dimenzióiba, feltárva az emberi kezdeményezés és közösségi erőfeszítések kulcsszerepét. A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium által végzett korábbi munka eredményei alapján a kötet számos területet érint, beleértve a digitalizáció társadalmi hatásait, kulturális innovációkat, helyi fejlesztéseket, jó kormányzást, környezeti szempontú innovációkat, a munka jövőjét, valamint a társadalmi innováció menedzsmentjét.

A szerzők a jó gyakorlatok bemutatásával inspirációt is nyújtanak az olvasóknak. A kötet célja nem csupán az értelmezés, hanem az ösztönzés is, hogy minél szélesebb körű részvételre buzdítsa az érdeklődőket és hozzájáruljon a társadalmi változásokhoz és fejlődéshez.

A könyv értékes eszközként szolgálhat mind az innováció iránt érdeklődő szakemberek, mind pedig a társadalom érdekelt szereplői számára. Jó olvasást kívánunk mindazoknak, akik elkötelezettek a társadalmi innováció iránt!

Hivatkozás: https://mersz.hu/bogdany-mahr-rentz-rodek-bevezetes-a-tarsadalmi-innovacioba//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave