Bogdány Eszter, Máhr Tivadar, Rentz Tamás, Rodek Nóra

Bevezetés a társadalmi innovációba


A fenntarthatóság és a környezeti innovációk kapcsolata

A fenntartható fejlődés célja röviden a fenntarthatóság elérése. Mindkét fogalom esetében – az eltérő értelmezéseket leszámítva – viszonylag központi jelentőségű, hogy a környezeti rendszerek és funkciók határozzák meg a jövőbeli igények kielégítésének lehetőségét. Az emberi folyamatok – különös tekintettel az éghajlatváltozásra – azonban az ökológiai funkciók gyors és érzékelhető romlását idézték elő, ami azonnali beavatkozást és a kibocsátás jelentős csökkentését igényli a jövő generációinak védelme érdekében. A környezettel kapcsolatban fontos terület a biodiverzitás is, amely jelentős szerepet játszik az életfenntartó funkciók ellátásában, például a szén megkötésében és a természet ellenálló képességének megőrzésében. A növény- és állatfajok kihalása azonban soha nem látott ütemben és léptékben megy végbe. Az éghajlatváltozás és a biológiai sokféleség csökkenésen számos emberi tevékenységben és emberhez köthető folyamatban összefügg (például az erdőirtások, az óceánok elsavasodása, természetes élőhelyek zsugorodása). Ezek az ökológiai válságok azt mutatják, hogy a globális társadalom messze nem fenntartható módon fejlődik (Haskell et al., 2021).

Bevezetés a társadalmi innovációba

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2024

ISBN: 978 963 454 999 4

A könyv izgalmas és átfogó betekintést nyújt a társadalmi innováció különböző dimenzióiba, feltárva az emberi kezdeményezés és közösségi erőfeszítések kulcsszerepét. A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium által végzett korábbi munka eredményei alapján a kötet számos területet érint, beleértve a digitalizáció társadalmi hatásait, kulturális innovációkat, helyi fejlesztéseket, jó kormányzást, környezeti szempontú innovációkat, a munka jövőjét, valamint a társadalmi innováció menedzsmentjét.

A szerzők a jó gyakorlatok bemutatásával inspirációt is nyújtanak az olvasóknak. A kötet célja nem csupán az értelmezés, hanem az ösztönzés is, hogy minél szélesebb körű részvételre buzdítsa az érdeklődőket és hozzájáruljon a társadalmi változásokhoz és fejlődéshez.

A könyv értékes eszközként szolgálhat mind az innováció iránt érdeklődő szakemberek, mind pedig a társadalom érdekelt szereplői számára. Jó olvasást kívánunk mindazoknak, akik elkötelezettek a társadalmi innováció iránt!

Hivatkozás: https://mersz.hu/bogdany-mahr-rentz-rodek-bevezetes-a-tarsadalmi-innovacioba//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave