Bogdány Eszter, Máhr Tivadar, Rentz Tamás, Rodek Nóra

Bevezetés a társadalmi innovációba


A munka jövője – A TINLAB kérdőíves kutatásának eredményei

A munka világa nem nélkülözheti a társadalmi innovációt, valamint az innovatív megoldásokat, amelyek hozzájárulnak a munka hatékonyabb és eredményesebb megszervezéséhez. A munka maga, valamint a munkaerőpiac folyamatos változásokon megy keresztül, amelyet befolyásolt a pandémiás időszak, valamint a negyedik ipari forradalom. A globalizáció, a digitalizáció, a hálózatok társadalma, a tudás hozzáférhetősége új dimenzióba helyezi az ember által elvégzett munkát, valamint az elvárható kompetenciákat. Új munkahelyek, új munkavégzési formák jelennek meg, ugyanakkor a digitalizáció a foglalkoztatás átalakulását, munkahelyek megszűnését is magában hordozza. Annak érdekében, hogy megfelelően tudjunk reagálni ezekre a kihívásokra, az alkalmazkodóképességet és a rugalmasságot, az együttműködést és a kommunikációt, a szociális tudatosságot és a sokféleség elfogadását és – nem utolsósorban – a vállalkozói, megoldásorientált gondolkodást kell előtérbe helyezni. A turbulens környezeti, gazdasági, technológiai változások miatt a vállalatoknak még nagyobb felelősséget kell vállalniuk a munkavállalóik képzésében, pszichológiai biztonságának, jóllétének megteremtésében, valamint az egyedi igényekre reagáló munkaszervezési formák kialakításában. A társadalmi innováció hozzájárul a munkavégzés és az egyes munkafolyamatok eredményesebb megszervezéséhez, a hatékonyság növeléséhez és ezáltal a gazdasági fejlődéshez és a társadalmi jólét növeléséhez.

Bevezetés a társadalmi innovációba

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2024

ISBN: 978 963 454 999 4

A könyv izgalmas és átfogó betekintést nyújt a társadalmi innováció különböző dimenzióiba, feltárva az emberi kezdeményezés és közösségi erőfeszítések kulcsszerepét. A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium által végzett korábbi munka eredményei alapján a kötet számos területet érint, beleértve a digitalizáció társadalmi hatásait, kulturális innovációkat, helyi fejlesztéseket, jó kormányzást, környezeti szempontú innovációkat, a munka jövőjét, valamint a társadalmi innováció menedzsmentjét.

A szerzők a jó gyakorlatok bemutatásával inspirációt is nyújtanak az olvasóknak. A kötet célja nem csupán az értelmezés, hanem az ösztönzés is, hogy minél szélesebb körű részvételre buzdítsa az érdeklődőket és hozzájáruljon a társadalmi változásokhoz és fejlődéshez.

A könyv értékes eszközként szolgálhat mind az innováció iránt érdeklődő szakemberek, mind pedig a társadalom érdekelt szereplői számára. Jó olvasást kívánunk mindazoknak, akik elkötelezettek a társadalmi innováció iránt!

Hivatkozás: https://mersz.hu/bogdany-mahr-rentz-rodek-bevezetes-a-tarsadalmi-innovacioba//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave