Bogdány Eszter, Máhr Tivadar, Rentz Tamás, Rodek Nóra

Bevezetés a társadalmi innovációba


Összegzés

A társadalmi felelősségvállalás tehát egyre nagyobb és szélesebb mértékben jelenik meg a vállalatok, gazdálkodó szervezetek működése során, egyfelől mint azzal kapcsolatos elvárás, másfelől mint olyan tényező, amelynek hiánya rontja a hosszú távú versenyképességet. A CSR-ral kapcsolatos döntések stratégiai szintű döntések, ezért a felső vezetés szintjén hozzák meg azokat. A döntéshozó személye, vezetési stílusa, önértékelése meghatározó abban, hogyan hat a társadalmi felelősségvállalás külső igénye a szervezeti döntésekre. A „társadalmi felelősség nem egy vállalat, hanem egy személy elkötelezettsége, amely során figyelembe veszi döntései és cselekvései egész társadalmi rendszerre gyakorolt hatását” (Carroll, 1999, 272). A vezetők a vállalat céljainak (objectives) meghatározói, így fontos szerepet játszanak a szervezeti értékek kialakításában. Brammer és Millington szerint a stakeholderek – s ezen belül a vezetők – a társadalmi elkötelezettség fő mozgatói (Brammer–Millington, 2004). Ezenfelül a vállalat mérete, regionális elhelyezkedése, az őt körülvevő nemzeti kultúra, társadalmi berendezkedés és hagyomány is jelentősen hat a társadalmilag felelős döntéshozatalra.

Bevezetés a társadalmi innovációba

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2024

ISBN: 978 963 454 999 4

A könyv izgalmas és átfogó betekintést nyújt a társadalmi innováció különböző dimenzióiba, feltárva az emberi kezdeményezés és közösségi erőfeszítések kulcsszerepét. A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium által végzett korábbi munka eredményei alapján a kötet számos területet érint, beleértve a digitalizáció társadalmi hatásait, kulturális innovációkat, helyi fejlesztéseket, jó kormányzást, környezeti szempontú innovációkat, a munka jövőjét, valamint a társadalmi innováció menedzsmentjét.

A szerzők a jó gyakorlatok bemutatásával inspirációt is nyújtanak az olvasóknak. A kötet célja nem csupán az értelmezés, hanem az ösztönzés is, hogy minél szélesebb körű részvételre buzdítsa az érdeklődőket és hozzájáruljon a társadalmi változásokhoz és fejlődéshez.

A könyv értékes eszközként szolgálhat mind az innováció iránt érdeklődő szakemberek, mind pedig a társadalom érdekelt szereplői számára. Jó olvasást kívánunk mindazoknak, akik elkötelezettek a társadalmi innováció iránt!

Hivatkozás: https://mersz.hu/bogdany-mahr-rentz-rodek-bevezetes-a-tarsadalmi-innovacioba//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave