Bogdány Eszter, Máhr Tivadar, Rentz Tamás, Rodek Nóra

Bevezetés a társadalmi innovációba


Az RRI és az oktatás

A politikai döntéshozók, vállalkozók, kutatók és „globális gondolkodók” következő generációjának oktatása mellett a felsőoktatási intézmények kiemelkedő szerepet játszanak a kutatásban és az innovációban (K+I). Mint ilyenek, létfontosságú szereplők a társadalom átalakításában és napjaink nagy társadalmi kihívásainak kezelésében. A felsőoktatási intézmények fontos szerepet töltenek be a KFI végrehajtásához szükséges készségek fejlesztésében, ezáltal hozzájárulva a K+I rendszer átalakításához annak érdekében, hogy a társadalmi reakcióképesség, a fenntarthatóság és az etikai elfogadhatóság a K+I új normáivá válhassanak. Ez az átalakulás különböző szinteken való fellépést igényel, és nemcsak az egyetemi közösség, hanem olyan szereplők bevonását is, akik hagyományosan az egyetemen kívül állnak. Számos olyan kurzus van már, ahol az RRI-elveket alkalmazzák vagy amelyek megtanítják a hallgatóknak, hogy mik ezek az elvek és miként használhatják őket. Ilyen például Hollandiában a Felelős innováció tantárgy, amelyet a leideni, a delfti és a rotterdami egyetemen is tanítanak. Alapvető fontosságú az is, hogy az egyetemi személyzet minden szintjén (oktatók, kutatók, technikusok, vezetők, kommunikációs kollégák) megismerkedjen az RRI-vel (Zwart et al., 2014).

Bevezetés a társadalmi innovációba

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2024

ISBN: 978 963 454 999 4

A könyv izgalmas és átfogó betekintést nyújt a társadalmi innováció különböző dimenzióiba, feltárva az emberi kezdeményezés és közösségi erőfeszítések kulcsszerepét. A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium által végzett korábbi munka eredményei alapján a kötet számos területet érint, beleértve a digitalizáció társadalmi hatásait, kulturális innovációkat, helyi fejlesztéseket, jó kormányzást, környezeti szempontú innovációkat, a munka jövőjét, valamint a társadalmi innováció menedzsmentjét.

A szerzők a jó gyakorlatok bemutatásával inspirációt is nyújtanak az olvasóknak. A kötet célja nem csupán az értelmezés, hanem az ösztönzés is, hogy minél szélesebb körű részvételre buzdítsa az érdeklődőket és hozzájáruljon a társadalmi változásokhoz és fejlődéshez.

A könyv értékes eszközként szolgálhat mind az innováció iránt érdeklődő szakemberek, mind pedig a társadalom érdekelt szereplői számára. Jó olvasást kívánunk mindazoknak, akik elkötelezettek a társadalmi innováció iránt!

Hivatkozás: https://mersz.hu/bogdany-mahr-rentz-rodek-bevezetes-a-tarsadalmi-innovacioba//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave