Kelló Éva (szerk.)

Coaching irányzatok a gyakorlatban


Wiesner Erzsébet

Német–magyar szakos tanár, tolmács, mentálhigiénés segítő szakember, hivatása immár több mint 25 éve a szupervízió. Autogén tréning módszerben, Gendlin-féle fókuszolásban tréner, coachinggal 2002 óta foglalkozik, jelenleg képzésben lévő családterapeuta szupervizor diplomáját első külföldiként a németországi Kassel egyetemén szerezte 1993-ban. A hazai szupervizor szakirány egyik alapítója, 12 éven át az egyetemi szintű szupervizorképzés szakmai vezetője. A szupervizorok szakmai szervezetének, a Magyar Szupervizorok és Szupervizor-Coachok Társasága Egyesületnek alapító tagja, 2014-2022 között az elnöke. Két perióduson át a nemzetközi szupervizor szervezet, az ANSE (Association of National Organisations for Supervision in Europe) vezetőségi tagja. 2010 óta saját vállalkozása színeiben dolgozik gyakorló szupervizorként és coachként, képzőként, tanszupervizorként Budapesten és Nyugat-Dunántúlon, valamint fejlesztő, továbbképző szakemberként több projektben. Magánemberekkel, vezetőkkel, teamekkel, szervezetekkel dolgozik, workshopok és csoportok vezetésében nagy tapasztalattal rendelkezik és otthonosan mozog interkulturális, több kultúrájú közegben is. Célja, hogy támogassa az embereket abban, hogy személyes és szakmai életükben megtalálják a működési optimumot, megmaradjanak az egészség körében és minél több kreativitást, örömet és életkedvet vigyenek saját és környezetük életébe.

Coaching irányzatok a gyakorlatban

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2024

ISBN: 978 963 454 935 2

„Nekünk, HR-szakmabelieknek a napi munkánk egyre inkább fontossá váló része a coaching, amely a technológiai környezetünk folyamatos, intenzív fejlődésével még inkább felértékelődik. Keresi a helyét a napi kihívásokat jelentő helyzetekben a pályakezdő, a tehetség, a tapasztalt vezető egyaránt, ehhez pedig jó helyről, jó forrásból elsajátított szakmai tudásra van szükségünk. A korábbi kiadvány a coaching elméleti alapokat fektette le magas minőségben, a mostani kiadvány pedig a gyakorlatot hozza közelebb az olvasóhoz, ugyanazon a magas szakmai színvonalon. Nekünk, gyakorló HR-eseknek pedig óriási szükségünk van a gyakorlatba fordítható coaching tudásra, ezért ismét hálásak lehetünk az alkotóknak. Köszönjük!”

Medvey Leila, HR Vezető, K&H Bank Zrt.

„Kelló Éva ötletgazdaként és szerkesztőként jegyzett új könyve a hazánkban is következő érettségi szakaszába érkezett coaching irányzatok széleskörű és életszerűen gyakorlatias bemutatása. Finom harmóniában olvad össze a szakmai alázat, a beavató olvasmányosság és a tudományos hitelesség igénye. Vitathatatlan érdekessége, hogy az olvasó folyamatosan látja a színpadot, de belát a színfalak mögé is. Izgalmas szellemi utazás szakembereknek és pusztán érdeklődőknek is.”

Prof. Dr. Heidrich Balázs, rektor, BGE

„A könyv fejezeteinek kiváló szerzői garanciát jelentenek arra, hogy valóban pontos képet kapunk a bemutatott irányzatokról. A folyamatok ismertetése során szinte élő bepillantást nyerhetünk az egyes irányzatok működésének mélyére, és a gyakorlatban figyelhetjük meg az eszköztárat és annak eredményességét. Az interpretáló elemzések mentén pedig egyértelműen láthatóvá válik, hogy a coaching közel sem egy baráti beszélgetés, hanem magas szintű szakértői tudatossággal vezetett célirányos folyamat, amely a partneri együttműködés keretrendszerében szolgálja az ügyfél valós előrehaladását.

Meggyőződésem, hogy mind kezdő, mind gyakorló coachok számára értékes tudást kínál a kötet.”

Dobos Elvira Elnök, Magyarországi Coach-szervezetek Szövetsége

Hivatkozás: https://mersz.hu/kello-coaching-iranyzatok-a-gyakorlatban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave