Bencsik Andrea

Tudásmenedzsment elméletben és gyakorlatban

Az üzleti stratégiától a mesterséges intelligenciáig


Az összekötő kapocs

A csapatmunka, a teamek bevezetésétől a szervezetek azt remélték, hogy az emberi erőforrások jobb kihasználásával elérik a költségek (csökkennek), a rugalmasság (nő), az átfutási idők (rövidülnek) és a vevőorientáltság terén (minőségjavulás) megfogalmazódó céljaikat. A teammunka során a dolgozók motivációs szintje magasabb lesz, és növekszik az elkötelezettségük, továbbá innovatív és rugalmas feladatvégzés, újszerű, komplex feladatok megoldása várható. A teamekre vonatkozó kutatások kimutatták, hogy nemcsak az egyén és a team között állnak fenn előnyös és hátrányos hatások, hanem a teamek és a szervezetek között is. A szervezetek több tudásra és információra, többoldalú problémamegközelítésre, valamint a döntések jobb megértésére számíthatnak a teamek révén (Titkos, 2000). A team tagjai elfogadják a döntést, és felelősséget éreznek a megvalósításáért, ha részt vettek a problémamegoldás folyamatában (Buchan & Taylor, 2016).

Tudásmenedzsment elméletben és gyakorlatban

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2024

ISBN: 978 963 664 018 7

A könyv a 2015-ben megjelent A tudásmenedzsment elméletben és gyakorlatban kiegészített és frissített változata. Túllép a tudásmenedzsment alapjain és azok részletes tárgyalása helyett holisztikus képet ad arról, hogy a – számos szervezet által már felismert és szükségesnek ítélt – lépéseket milyen összefüggések figyelembevételével érdemes megtervezni és megvalósítani.

A témakör rövid felvezetését követően a stratégia mint a változást indító vezetői döntés mikéntjét vázolja, és a változásra való felkészülés további elemeit veszi sorra. A feltételek között kiemelt jelentőségű a bizalomra és etikus viselkedésre épülő szervezeti kultúra megteremtése. Ezek megteremtése utána a szervezet további folyamataival történő integrálás lehetőségét tárgyalja. Az egyes fejezetek nemcsak leíró módon foglalkoznak a rendszerépítés során megteendő lépések bemutatásával, hanem minden esetben a hozzájuk kapcsolódó gyakorlati kutatási eredmények teszik azokat kézzelfogható valósággá.

A szerző a tudásmenedzsment egy lehetséges jövőképét is az olvasók elé tárja, hangsúlyozva a mesterséges intelligencia térnyerésének következményeit és a fenntartható tudásról történő gondolkodás szükségességét. A gyakorló szakemberek számára kifejezetten érdekes lehet a kötet tartalmi lezárásaként vázolt hazai helyzetkép és szervezeti jógyakorlatok bemutatása.

Hivatkozás: https://mersz.hu/bencsik-tudasmenedzsment-elmeletben-es-gyakorlatban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave