Zátori Anita

Élménymenedzsment a turizmusban


A színre vitt élményteremtés elmélete

Morgan et al. (2009) tanulmányában a vállalat által kialakított szolgáltatáskörnyezet (angolul: servicescape) és az ebédlőben történő személyes dráma interakciójáról olvashatunk. A turista gyakran a színpadi előadás szereplője, míg a menedzsment szerepe a színpad és a kellékek biztosítása, amelyek által az élmény közös létrehozására sor kerül (Morgan et al., 2009). A turisztikai vállalat a színészekkel kiegészítve színpadot szolgáltat a turista részére, de a vevő hangulatától, lelkiállapotától függően az emberekkel és az eseményekkel való interakciója és kifejtett reakciója az, ami meghatározza az élményt (Andersson, 2007; Csikszentmihalyi, 1990; Pine and Gilmore, 1999, in: Morgan et al., 2009). Az egyén érzéseit és élményeit helyzetről helyzetre a képességei és a közös élményteremtésben való részvételi szándéka határozza meg.

Élménymenedzsment a turizmusban

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 232 2

Abban a korban élünk, amikor már szinte minden „élmény”, akár a napi bevásárlás is. A szolgáltatások fogyasztása, helyszínek meglátogatása vagy akár a rokonlátogatás is mind-mind valamilyen élménnyel jár. A turisztikai, vendéglátóipari vagy eseményszervező vállalakozás számára azonban nem a „valamilyen élmény” létrahozása a cél, hanem a vendégek elvárásainak megfelelő vagy azon túl is mutató élmények létrehozása, amely egyúttal képes a szolgáltató vállalkozás céljainak megvalósulását is támogatni.

Ajánlom a könyvet mindazoknak, akik számára fontos az élmények kialakításának és létrehozásának folyamata és módszertana, amelyeket alkalmazhatnak is saját munkájukban, üzemelésükben.

Puczkó László

A kötet 2020-tól a Turizmus és mobilitás című online sorozat tagjaként jelenik meg.

Hivatkozás: https://mersz.hu/zatori-elmenymenedzsment-a-turizmusban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave