Collins Francis S.

Isten ábécéje

Egy tudós érvei a hit mellett


Fiatalföld-kreacionisták

A múlt században azonban a „kreacionista” kifejezést magáévá tette – és angolul nagybetűvel kezdte írni – a hívők egy meglehetősen sajátos csoportja. Különösen azok, akik ragaszkodnak a Teremtés könyve első és második fejezetének szó szerinti értelmezéséhez, tehát ahhoz, hogy Isten pontosan úgy teremtette a világmindenséget és a földi életet, ahogyan az ott leírva áll. Ennek a nézetnek a legszélsőségesebb változata szerint, amelyet általában fiatalföld-kreacionizmusnak neveznek, a hatnapos teremtés valóban hat, huszonnégy óra hosszúságú nap alatt ment végbe. Végül pedig arra a következtetésre jutnak, hogy a Föld nem lehet idősebb tízezer évesnél. A fiatal föld hívei abban is hisznek, hogy az Úr minden egyes fajt különálló teremtő cselekedetek során hozott létre, továbbá Ádám és Éva létező történelmi személyek voltak, akiket az Isten az Édenkert porából teremtett, tehát nem más élőlényekből származtak.

Isten ábécéje

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 059 948 1

A szerző világhírű természettudós, az egyik legfontosabb 20. századi tudományos vállalkozás, a humán genom projekt korábbi vezetője, aki életének egy pontján - még a nagy tudományos felfedezései előtt - a hit felé fordult. Ennek a mélyreható átalakulásnak a lenyomata ez az elgondolkodtató, közérthető, nagyon őszinte és izgalmas könyv, amely egyaránt szól a kétkedőkhöz és a hívőkhöz, a világi gondolkozásúakhoz és a mélyen vallásosakhoz, és a tudomány iránt érdeklődők számára is van új mondanivalója.

Az ember teljes génkészletét feltérképező projekt egykori vezetőjeként írhatott volna egy minden konfliktust kerülő, általános elismerésre joggal számot tartó könyvet minden idők egyik legfontosabb és legcsodálatraméltóbb tudományos eredményéről, de ez a könyv valami egészen más.

Collins számára hívő keresztény tudósként a legfontosabb a tudományos és a spirituális világképek kibékítése. Nemcsak azt kívánja bebizonyítani olvasóinak, hogy azok, akik a vallás és a tudomány összeegyeztethetetlensége mellett érvelnek, jó- vagy rosszhiszeműen csúsztatnak, de azt is, hogy a tudomány jelenlegi ismeretei nemcsak hogy nem zárják ki Isten létezését, hanem egyenesen valószínűvé teszik.

Amerikaiként a tudomány és a vallás legfőbb ütközőpontját az evolúció elfogadásában látja, és meglepő módon büszke keresztényként egyúttal büszke evolucionistának is vallja magát.

Ez az olvasmányos könyv jó alkalmat kínál számunkra, hogy elgondolkozzunk az emberi létezés legnagyobb kérdésein.

Hivatkozás: https://mersz.hu/collins-isten-abeceje//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave