Irimiás Anna, Jászberényi Melinda, Michalkó Gábor

A turisztikai termékek innovatív fejlesztése


A sportturizmus kínálati oldala – sportturisztikai infra- és szuprastruktúra

A turisztikai infrastruktúra mindazon létesítmények, amelyek a vonzerő feltárását, eladhatóságát és értékét jelentik. Így válnak a vonzerők a sportturizmus részévé. Természetesen van, amikor maga a turisztikai infrastruktúra a vonzerő (jelentőséggel bíró akár funkció nélküli stadionok, korábbi olimpiai falvak, tragikus helyszínek – imolai Forma–1-es versenypálya). Az infrastruktúra a sportturizmus esetén kiegészülhet további szolgáltatásokkal is, mint az idegenvezetés, baleseti ellátás (a legtöbb sporteseményen kötelező a mentőszolgálat részvétele), fülvédők biztosítása a zaj ellen, figyelemfelhívás. Alapvetően az előző részfejezetben említett kategorizálás itt is megállja a helyét oly módon, hogy a sportturisztikai infrastruktúra lehet természeti, emberalkotta vagy a természeti környezeten alapuló emberalkotta helyszínek, létesítmények. Ezen helyszínek vagy létesítmények nemcsak a sportturisztikai terméket hivatottak manapság értékesíteni, hanem más egyéb kiegészítő szolgáltatásokkal is bírnak, válaszul a vonzerő kategóriák polémiáira (szezonalitásra), illetve más turisztikai termékek (hivatásturizmus – egy stadion mint konferenciahelyszín is) becsatornázására is.

A turisztikai termékek innovatív fejlesztése

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 408 1

Ez a kiadvány arra vállalkozik, hogy a hazai és a nemzetközi szakirodalomra, tudományos vizsgálatokra, szakértői megfigyelésekre, jó gyakorlatokra és persze a szerzők kreativitására alapozva bemutassa a turisztikai termékek palettáját. Az olvasó találkozhat tradicionálisabb termékkel (városi turizmus, bevásárlóturizmus, gasztroturizmus, konferenciaturizmus), szembesülhet úgynevezett niche (rés) termékekkel (kalandturizmus, buliturizmus, sportturizmus, hajós turizmus, szenior turizmus, tudományos turizmus), és végül, de nem utolsósorban elmélyülhet a horizontális, szinte minden terméket átható szemléletformálásban (akadálymentesítés, szexualitás, fenntarthatóság, felelősségteljesség, lassúság). A kötet tanulmányainak gondolatvilágát az innováció szükségszerűsége vezérli.

A kiadvány a turisztikai termékek ismert logikájából/modelljéből kiindulva egyrészt megtartotta annak hagyományos formáját, másrészt számtalan új, innovatív megközelítéssel is találkozhatunk, amely egyaránt igaz azok tartalmára és stílusára. Az egyes termékek/fejezetek olyan szemléletmódot közvetítenek, melyek mára nélkülözhetetlenek a turisztikai trendek kereslet-kínálat értelmezéséhez, a desztinációk termékstruktúra analíziséhez, a piacszegmentációhoz.

Prof. Dr. Aubert Antal egyetemi tanár

A kötet 2020-tól a Turizmus és mobilitás című online sorozat tagjaként jelenik meg.

Hivatkozás: https://mersz.hu/irimias-jaszberenyi-michalko-a-turisztikai-termekek-innovativ-fejlesztese//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave