Nagy Sándor Gyula, Kutasi Gábor (szerk.)

Gazdaságdiplomácia

Elmélet és gyakorlat felkészülő diplomatáknak


Diplomáciai események a külgazdasági attasé részvételével vagy szervezésében

A külgazdasági attasé tevékenysége során különféle eseményeket szervez, illetve ilyeneken vesz részt. Az eseményeket két nagy csoportra osztjuk, attól függően, hogy a résztvevők ülnek vagy állnak. Akár általános diplomáciai, akár konkrét külgazdasági orientációjú rendezvényről van szó, sok függ attól, hogy a megfelelő célhoz a megfelelő formát válasszuk. A koncepció kimunkálása, a cél, a forma és a résztvevői kör meghatározása, a költségek felmérése után az első lépés a meghívók elkészítése, amelynek során a legkisebb hiba is veszélyeztetheti a rendezvény sikerét. A meghívóból minden körülménynek ki kell derülnie. Mi az alkalom, ki(k) hív(nak) meg ki(ke)t, milyen fajta rendezvényre, hova és mikor. A lap alján kell pontosítani a címet, elérhetőséget, kérünk-e választ a részvételt illetően. Amennyiben szponzorok támogatják a rendezvényt, az ő logójukat, nevüket nem a meghívón szerepeltetjük, hanem egy külön kartont teszünk a meghívó mögé. Ugyanígy járunk el, ha térképvázlattal könnyítjük meg a tájékozódást, vagy rövid ismertetőt küldünk a megnyitandó kiállításról, a kísérő zenei hátérről stb. A szponzorálás megszervezésében a külgazdasági attaséra a közös nagykövetségi eseményeknél is kiemelt feladat hárul, hiszen ő lehet a leginkább tisztában azzal, milyen hazai vagy külföldi vállalatnak, szolgáltatónak, termelőnek áll érdekében magát a résztvevőkkel megismertetni, szerepét a kétoldalú kapcsolatok építésében hangsúlyozni. A szponzorálás természetesen nem csak pénzben fejeződhet ki, hanem termékek ingyenes rendelkezésre bocsátásában is.

Gazdaságdiplomácia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 598 9

A külgazdasági attasék kiemelt szerepet játszanak Magyarország gazdasági érdekeinek képviseletében és üzleti kapcsolatainak bővítésében. Ebből következően az ő felkészültségükön is múlik, hogy a magyar vállalkozások milyen mélységben és sikerrel férnek hozzá a világ gazdasági lehetőségeihez. E felkészültség sokrétű: többek között makrogazdasági, üzleti, vállalkozói, külkereskedelmi, adózási, projektmenedzselési, protokoll-, időgazdálkodási vagy éppen információszerzési és -elemzési ismereteket is igényel. A szerzők törekvése az volt, hogy az egyes fejezetek végen található összefoglaló kérdések, kiemelt kulcsfogalmak, hasznos információforrások és minél több esettanulmány segítse a folyamatok es összefüggések megértését, valamint az átadott ismeretek készségszerű, gyakorlati alkalmazhatóságát.

A jövendő külgazdasági attasék számára mindehhez nyújt segítséget a kézikönyv, amely a Külgazdasági es Külügyminisztérium által alapított Magyar Diplomáciai Akadémia, a Külügyi es Külgazdasági Intézet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, valamint a Budapesti Corvinus Egyetem oktatóinak támogatásával és közreműködésével készült el több mint két év odaadó munkáját követően.

Hivatkozás: https://mersz.hu/nagy-kutasi-gazdasagdiplomacia-elmelet-es-gyakorlat-felkeszulo-diplomataknak//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave