Nagy Sándor Gyula, Kutasi Gábor (szerk.)

Gazdaságdiplomácia

Elmélet és gyakorlat felkészülő diplomatáknak


Meghívás vendéglátóhelyre

A kapcsolattartás egyik fontos eszköze a nyilvános vendéglátóhelyre történő meghívás. Témától, programtól, az ismeretség fokától függően a külgazdasági attasé különböző napszakokban különböző hosszúságú beszélgetésre hívhatja meg partnerét, amely a leginkább négyszemközti. A műfaj lehet reggeli vagy egy délutáni kávé, de ebéd is. (Vacsora csak nagyon ritkán kerül szóba, hiszen az este már magánidő, így a vacsora általában házastársas program, azt pedig inkább magánlakásban szokás adni.) Természetesen a meghívó korábban érkezik a helyszínre, mint a megbeszélt időpont, nagyon kínos a vendégnek, ha még várni kell a meghívóra. Arra is ügyelni kell, hogy a fizetés diszkrét módon történjen, a vendég ne követhesse figyelemmel, mennyibe is került a fogyasztás. Ezt vagy úgy lehet elérni, hogy a meghívó később távozik, vagy előre megbeszéli az intézménnyel, hogy utólag fizet majd. A hely kiválasztásánál érdemes körültekintőnek lenni, megbízható létesítményeket kell felkeresni, ahol sem a szolgáltatás minőségével, sem a biztonsági körülményekkel nincs gond (a kiválasztásnál érdemes nagykövetségi kollégák véleményét kikérni).

Gazdaságdiplomácia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 598 9

A külgazdasági attasék kiemelt szerepet játszanak Magyarország gazdasági érdekeinek képviseletében és üzleti kapcsolatainak bővítésében. Ebből következően az ő felkészültségükön is múlik, hogy a magyar vállalkozások milyen mélységben és sikerrel férnek hozzá a világ gazdasági lehetőségeihez. E felkészültség sokrétű: többek között makrogazdasági, üzleti, vállalkozói, külkereskedelmi, adózási, projektmenedzselési, protokoll-, időgazdálkodási vagy éppen információszerzési és -elemzési ismereteket is igényel. A szerzők törekvése az volt, hogy az egyes fejezetek végen található összefoglaló kérdések, kiemelt kulcsfogalmak, hasznos információforrások és minél több esettanulmány segítse a folyamatok es összefüggések megértését, valamint az átadott ismeretek készségszerű, gyakorlati alkalmazhatóságát.

A jövendő külgazdasági attasék számára mindehhez nyújt segítséget a kézikönyv, amely a Külgazdasági es Külügyminisztérium által alapított Magyar Diplomáciai Akadémia, a Külügyi es Külgazdasági Intézet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, valamint a Budapesti Corvinus Egyetem oktatóinak támogatásával és közreműködésével készült el több mint két év odaadó munkáját követően.

Hivatkozás: https://mersz.hu/nagy-kutasi-gazdasagdiplomacia-elmelet-es-gyakorlat-felkeszulo-diplomataknak//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave