Nagy Sándor Gyula, Kutasi Gábor (szerk.)

Gazdaságdiplomácia

Elmélet és gyakorlat felkészülő diplomatáknak


Krónikus halogatók

A halogatás nem más, mint a nagy prioritású tevékenységek helyettesítése alacsonyabb prioritásúakkal, látható jelei pedig az eredményes feladatvégzés hiánya, szükségtelen feladatvégzések, határidők rendszeres lekésése. Különböző szintjei lehetnek: lehet ez még az egészséges határokon belüli halogatás, ami csak időközönként fordul elő, lehet azonban krónikus, rendszeresen visszatérő, és lehet valamilyen pszichiátriai zavar tünete (impulzivitás kontroll deficit, ADHD, bármilyen prefrontális kéreg sérülése, depresszió stb.). Mi a második csoporttal fogunk foglalkozni, hiszen időközönként mindenkinél előfordul bizonyos tevékenységek halogatása, sőt a halogatás lehet a hatékony időgazdálkodás jele is paradox módon, amikor a kevésbé fontos és kevésbé sürgős teendőket halogatjuk a fontosabbak előnyére. Azonban ebben az esetben a halogatás nem rontja alapvetően a teljesítményt és életminőséget. A pszichiátriai zavarok témakörébe sem fogunk betekinteni, ellenben a krónikus halogatás azért érdekes, mert hosszabb távon ez vezethet komoly és tartós teljesítmény- és életminőség-romláshoz.

Gazdaságdiplomácia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 598 9

A külgazdasági attasék kiemelt szerepet játszanak Magyarország gazdasági érdekeinek képviseletében és üzleti kapcsolatainak bővítésében. Ebből következően az ő felkészültségükön is múlik, hogy a magyar vállalkozások milyen mélységben és sikerrel férnek hozzá a világ gazdasági lehetőségeihez. E felkészültség sokrétű: többek között makrogazdasági, üzleti, vállalkozói, külkereskedelmi, adózási, projektmenedzselési, protokoll-, időgazdálkodási vagy éppen információszerzési és -elemzési ismereteket is igényel. A szerzők törekvése az volt, hogy az egyes fejezetek végen található összefoglaló kérdések, kiemelt kulcsfogalmak, hasznos információforrások és minél több esettanulmány segítse a folyamatok es összefüggések megértését, valamint az átadott ismeretek készségszerű, gyakorlati alkalmazhatóságát.

A jövendő külgazdasági attasék számára mindehhez nyújt segítséget a kézikönyv, amely a Külgazdasági es Külügyminisztérium által alapított Magyar Diplomáciai Akadémia, a Külügyi es Külgazdasági Intézet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, valamint a Budapesti Corvinus Egyetem oktatóinak támogatásával és közreműködésével készült el több mint két év odaadó munkáját követően.

Hivatkozás: https://mersz.hu/nagy-kutasi-gazdasagdiplomacia-elmelet-es-gyakorlat-felkeszulo-diplomataknak//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave