Baksa Máté, Freund Anna, Demeter Krisztina, Losonci Dávid

Üzlet 4.0 - magyarországi vállalati tapasztalatok

Termelés, szolgáltatás, logisztika


A fogyasztók edukálása

Az egyik digitalizációs újításnak köszönhetően derült ki, hogy a vállalat Nyugati téri üzletének vásárlói nem annyira fiatalok, mint gondolták, hanem többségükben 36 és 60 éves kor között mozognak. Ők a Decathlon legmasszívabb bázisa, pont azért, mert ők engedhetik meg leginkább maguknak, hogy a belvárosban éljenek. Ők napi szinten visszatérnek, valamint sok esetben olyan szülőkről van szó, akik innen ingáznak haza, és a gyereknek még néhány dolgot megvesznek. Sok esetben a nagyszülők visznek az unokának valamit: nekik az fontos, hogy abban a pillanatban ott legyen a termék, és tudják vinni az unokájuknak. Ennek a szegmensnek nem felel meg az, ha három nap múlva lesz az üzletben a termék. Korosztályukból adódóan a fogyasztóik nem annyira digitálisak, és nem annyira szeretnek online vásárolni, ezekre a változásokra nem állnak készen. Például nem nagyon mennek oda, és nem kezdenek el egy érintőképernyőn keresztül vásárolni, így szükség van a dolgozók mellett a fogyasztók edukálására is.

Üzlet 4.0 - magyarországi vállalati tapasztalatok

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 627 6

Utolért bennünket a jövő? A minket körülvevő és a vállalatok számára is elérhető technológiai megoldások örvényszerűen változnak. A változás olyan mértékű, hogy valóban indokolt az ipari forradalom legújabb hullámaként emlegetni. A robotok, az önmagukat fejleszteni képes, tanuló rendszerek és a hét minden napján, a nap minden percében hadra fogható szoftver-munkatársak immár nem a tudományos-fantasztikus irodalom, hanem a nagyvállalatok mindennapjainak szereplői.

E kötet a negyedik ipari forradalom kibontakozásának, vagyis a vállalatok digitális átalakulásának hazai tapasztalatait ismerteti. A szerzők a termelés, a kiskereskedelem, az üzleti szolgáltatások és a logisztika területéről származó 15 vállalati esettanulmányon keresztül, közel 50 vezetői és szakértői interjú alapján mutatják be a fejlett technológiai eszközök üzleti alkalmazásának útkereséseit, tanulmányozásra érdemes példáit és követendő jó gyakorlatait. A könyvben található vállalati esetek egyes konkrét fejlesztési projektek sikereinek és kudarcainak kontextusát tárják fel, miközben az ágazati áttekintések és összefoglaló tanulmányok az általánosítható tapasztalatokat, a más szervezetek és más iparágak számára is hasznosítható mintázatokat taglalják.

A szerzők többéves kutatómunkájuk során nem elsősorban magukat az Ipar 4.0 ernyőfogalom alá tartozó technológiákat igyekeztek megvizsgálni, hanem annak megértésére tettek kísérletet, hogy hogyan jelenik meg a digitális átalakulás a szervezetek stratégiájában és struktúrájában, hogyan ágyazódnak be az új megoldások működésük mindennapjaiba. A példákon át kibontakozó kép – az Üzlet 4.0 – megismerése közelebb vihet bennünket ahhoz, hogy megértsük, hogyan működnek majd a jövő szervezetei.

Hivatkozás: https://mersz.hu/uzlet-40-magyarorszagi-vallalati-tapasztalatok//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave