Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


Az integritás-szemlélet megjelenése és kiteljesedése Magyarországon

Magyarországon az Állami Számvevőszék (ÁSZ) munkatársai 2007-ben a holland számvevőszék közvetítésével ismerték meg a holland központi közigazgatásban alkalmazott integritási szemléletet. Ezt a szemléletet Ina de Haan, a holland számvevőszék képviselője az ÁSZ és az ÁSZ Fejlesztési és Módszertani Intézete munkatársainak – köztük e könyv szerzőjének – tartott képzésen szemléletesen így fogalmazta meg: „Ne csak gyomláljunk, hiszen attól kietlen lesz a kertünk, hanem ültessünk virágokat is, mert attól lesz kies a kert.” Az ÁSZ 2009-ben a holland integritási módszertanra alapozta az Európai Unió pénzügyi támogatásával elindított integritás-projektjét. Az ennek központi elemét képező, 2011 óta évenként megismételt integritás-felmérések révén tudatosult a szervezeti integritás fontossága a teljes magyar közszférában (Domokos et al. 2015). Az integritás-felmérésekről, azok eredményeiről a 12. fejezetben lesz szó bővebben.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave