Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


A szervezet által követendő értékek meghatározása

A 2. fejezetben található 2.a keretes írás ismerteti az érték fogalmának Himmer Péter szerinti értelmezését. Az idézet a következő mondattal zárul: „Ezek az objektív és szubjektív vonatkozások az értékekben elválaszthatatlanul vannak együtt.” Ez az állítás egyfelől rámutat arra, hogy egy szervezet nem választhatja meg szabadon az értékeit, hanem olyan értékek mellett kell elköteleződnie, amelyek – az adott körülmények között – objektív jónak tekinthetők, mivel a szervezet által szolgált kisebb és nagyobb közösségek számára valami jót eredményeznek. Például egy vállalatnak a környezet védelme melletti elköteleződése egybevág a telephelyein lakók érdekeivel. Ugyanakkor az értékválasztás legyen célszerű is, azaz az értékek követésének elő kell segítenie a szervezet céljainak elérését. Például a professzionizmus értéknek nyilvánítása arra ösztönzi a szervezet tagjait, hogy folyamatosan tanuljanak, és tudásuk legjavát fektessék be a munkájukba, ami nyilván a szervezetet is közelebb viszi céljai megvalósításához.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave