Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


A szervezeti értékek különböző csoportosításai

A szervezeti értékviszonyok kutatása során feltárt 25–30 fontosnak tartott érték zavarba ejtheti a vezetőt, mivel ennyi értéket egyidejűleg nem könnyű elkötelezetten követni. A zavar megszüntetésének egyik módja lehet az értékek kétfelé bontása. Az első (szűk) csoportba kerülnek azok az elsődleges értékek, amelyeket a szervezet szeretne a zászlajára tűzni.1 Ezeket célértékeknek vagy – veretesebb kifejezéssel – vezérlő értékeknek nevezzük. A második csoportba pedig azok az értékek kerülnek, amelyek követése előmozdítja a célértékek szerinti magatartást. E megkülönböztetés alapján a szervezet vezetői ki tudják választani a 2–5 célértéket és az ezek követését segítő 10–20 eszközértéket. Az értékek egymáshoz viszonyított helyzetének az értékrend kialakításakor és ábrázolásakor lesz még fontos szerepe.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave