Pulay Gyula

Integritásmenedzsment

A bizalom megteremtése és megőrzése


Az értékrend nyilvánossá tétele, külső és belső kommunikálása

A következő lépés az értékrend nyilvánosságra hozatala és hatékony külső és belső kommunikálása. A két tevékenység sok szempontból feltételezi egymást, hiszen a közös szervezeti értékrendet olyan formában célszerű nyilvánosságra hozni, hogy azt minden dolgozó megismerhesse, és a szervezet iránt érdeklődő valamennyi állampolgár, potenciális ügyfél és alkalmazott számára könnyen hozzáférhető legyen. Ez utóbbi célra a szervezet honlapja, annak nyitó oldala a legalkalmasabb. Találkoztam olyan megoldással, amikor a szervezet közérdekű adatai között helyezték el az értékrendet tartalmazó dokumentumot és a küldetésnyilatkozatot – abból kiindulva, hogy ezek is közérdekűnek tekinthetők. Valójában ezek közérdeklődésre számító, de nem közérdekű adatok, ezért nem célszerű egy olyan oldalon eldugni őket, ahová a honlap gyakori látogatói, például az ügyfelek, az álláskeresők csak ritkán tévednek. A honlapon való közzététel nem elegendően direkt megoldás arra, hogy a követendő értékeket tudatosítsa a saját dolgozókban, és az emlékezetükbe vésse. Ezért célszerű az értékrendet nem elektronikus formában is hozzáférhetővé tenni a szervezet dolgozói számára, például kifüggeszteni a szervezet székházának előcsarnokában vagy/és a szervezeti rendezvényeknek helyt adó helyiségekben. Hasznos, ha minden dolgozó személyesen, írásban is megkapja ezt a dokumentumot, a szervezet vezetője által írt levél kíséretében.

Integritásmenedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 632 0

Az integritással rendelkező ember azt mondja, amit gondol, és azt teszi, amit mond. Ezáltal méltó a bizalmunkra. A szervezetek is integritásuk révén teremthetnek bizalmat maguk iránt. A bizalom megőrzéséhez az szükséges, hogy minden dolgozó kövesse a szervezet kinyilvánított értékeit, akkor is, ha ez pillanatnyi érdekeivel ellentétes. Miként érheti el ezt a szervezet vezetője? Erre a kérdésre ad választ ez a könyv, végigvezetve az olvasót a szervezeti integritás megteremtésének és megszilárdításának útján.

A jogszabályi környezet tömör ismertetése mellett bemutatásra kerülnek az integritásmenedzsmentnek azok az eszközei, módszerei és modelljei, amelyek révén a dolgozók azonosulnak a szervezet kinyilvánított értékeivel, és amelyekkel kialakítható az értékkövetés szervezeti kultúrája, az értékeket teremtő és megőrző belső rend. A könyv az integritásmenedzsmentet nem elkülönülő vezetési funkcióként tárgyalja, hanem belehelyezi a szervezet irányítási rendszerébe. A vezetők munkáját gyakorlati példákkal, a nemzetközi és hazai jó gyakorlatok megosztásával is segíti, és külön fejezeteket szentel a szervezeti integritás belső és külső értékelése és ellenőrzése kérdéskörének.

Hivatkozás: https://mersz.hu/pulay-integritasmenedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave